Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik ha elfelejtettem...

Mi történik ha elfelejtettem adóbevallást küldeni? Mennyire büntethetnek?

Figyelt kérdés
Még mielőtt mindenki a fejéhez kapna, hogy hogyan lehet ezt elfelejteni, elárulom, hogy mindössze 15 500 ft jövedelmem volt az előző évben összesen, amit egy diákmunkával szereztem nyáron, és azt sem tudtam, hogy foglalkoznom kell vele. Ez lett volna az első bevallásom.

2012. jún. 2. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen problémával még nem találkoztam, de lehet hogy mivel ez az első eset megúszod egy figyelmeztetéssel ha akkor sem küldöd be időre lehet kapsz pár ezer forintos büntetést. Szerintem tanácsos lenne ha egyik munkanapon felhívód őket és kérdezd meg tőlük hogy mi hogyan van.
2012. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérj meg valakit, hogy csinálja meg, nem lesz gond. Én szinte minden évben kb fél éves csúszással adtam be eddig. :) Soha nem szólt érte senki, pedig nekem már nem diákmunka után kell. Idén sikerült először időben, büszke is vagyok magamra. :)

Szóval küld el simán.

2012. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a NAV-ot, mert lehet hogy ekkora éves jövedelem esetében bevallást sem vagy köteles készíteni.
2012. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges felhívnod a NAV-ot.

Kell bevallást készítened.

Ugyanazon a nyomtatványon kell megcsinálnod (1153), mintha időben adtad volna be.

A késedelmesen benyújtott adóbevallás esetén az adóhatóság 200ezer forintig terjedő mulasztási bírságot szabhat ki (az adóbevallás tájékoztató főlap 9.pontjában olvashatod)

Mielőtt infarktust kapsz, 99,99%, hogy semmilyen bírságot nem szabnak ki rád a késedelemért.

Tavaly az egyik ismerősöm augusztusban kapott felszólítást a NAVtól, hogy a 2010es évről nem nyújtott be bevallást (2 hónap közmunkából származó jövedelme volt, nem tudta, hogy arról is kell bevallást beadni, az önkormányzatnál sem mondták neki) A felszólításban kapott 8 nap határidőt a bevallás pótlására. Beküldte 8 napon belül, nem bírságolták meg.

Szóval ne parázz! Ha eddig nem tetted meg, most töltsd le a 1153-as nyomtatványt, töltsd ki és küldd be. Ha van ügyfélkapud, azon keresztül is beküldheted, akkor még a feladásra sem kell költened.

2012. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm a válaszokat, akkor még megpróbálom beküldeni.
2012. jún. 3. 01:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, iparkodjál vele, mert lehet, hogy csak az elsőt nézik el, a többit már nem. Látják, hogy kezdő vagy még, ezért nagy valószínűséggel megúszod most. De később?
2012. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!