Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyoldalú szerződésmódosítás,...

Egyoldalú szerződésmódosítás, ill alá nem írt új szerződés alkalmazása feljogosít-e azonnali hatályú felmondásra?

Figyelt kérdés

Nem tudom az általam leírt eset minek minősül egyoldalú szerződésmódosításnak, vagy alá nem írt szerződés alap nélküli alkalmazásának.


Mi van akkor ha valakinek van egy határozatlan teljes munkaidős szerződése, mely meghatározza a munkaidőt és a munkabért is (teljes és teljes) és a munkáltató azt mondja nincs szükség a munkámra csak fele munkaidőben és persze fele bérben?

Ezt nem teszi lehetővé a jelen szerződés csak úgy lehet, ha újat írok alá. De én nem írtam alá az újat. A munkáltató meg azt mondta, nem érdekli hogy nem írtam alá, ha akarjak járjak be teljes időben de ne számítsak teljes fizetésre. Ma megjött a fizetés és valóban, feleannyi mint kéne. Megfelel az új szerződésnek de azt nem írtam alá, tehát a régi van érvényben (amíg felmondással fel nem bontják, de nem bontották fel).


Ez a szituáció így ahogy van feljogosít-e egy azonnali hatályú felmondásra? És persze minden megkövetelésére ami ezzel jár (pl végkielégítés 8 év mviszony után).


2018. jún. 6. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Benne van a régiben konkrét összeggel is a fizetésed? Akkor a munkáltató szerződést szegett. Mindenesetre beszélj egy munkajogásszal (van ingyenesen: [link]
2018. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetesen benne van a bér hogyne lenne benne, nem is értem a kérdést. Tudtommal a bér kötelező mimimális tartalmi eleme a szerződésnek mikétn pl a munkakör megnevezése is az, anélkül eleve semmis. Benne van.


De azért csak józan paraszti ésszel gondoljuk végig: a munkáltató mivel tudja esetleg egy bíróság előtt indokolni hogy eddig adott munkáért havi 10 ft-ot fizetett most meg csak 5 ft-ot?

Elemi józan paraszti ész.

2018. jún. 6. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:

A józan paraszti ész nem mindig találkozik a jogszabállyal. Ezért írtam, hogy a biztonság kedvéért beszélj munkajogásszal, van rá ingyenes lehetőség. Ő például meg tudja mondani azt is, pontosan mi legyen benne az azonnali hatályú felmondásodban, hogy ne lehessen belekötni, hogyan, kinek küldd el.


Amúgy szívesen.

2018. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyjátok, munkaügyes kamus. Semmi sem lesz jó neki. Én szóltam.
2018. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

". Semmi sem lesz jó neki."


Mondjuk eddig nincs ami jó/rossz legyen mert az hogy "menj jogászhoz " az nem tanács. Ennyi eszem magamtól is van.


Fáj a hasad? menj orvoshoz.

Ja. Micsoda tanács.

2018. jún. 6. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Több idő felhívni egy szakértőt, aki ingyen megmondja a tutit, mint ide, névtelen, arctalan laikusoknak firkálni? Tudtad, hova fordulj adekvát segítségért? Szemmel láthatóan nem.

Ha nem vagy megelégedve, kedves, akkor megtisztíthatod a nyelveddel az ánuszomat. De csak akkor, ha szépen megkérsz rá.

2018. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Több idő felhívni egy szakértőt, a"



Képzeld felhívtam. És mit mondott? Hát ennyit. Bíróság.

És kész.

És megkérdeztem tőle is (nem kaptam választ) ezért is megkérdem (itt se fogok választ kapni): ha én ezt az ügyet ma elviszem bíróságra holnap már nem lesz állásom.

És ez tény!

És ne mondjuk hogy nekem semmi nem jó.

Nekem akármi jó kivéve egyet. Ami az állásom elvesztésével jár.

Na erre legyen vki okos!

Mehetek én akárhova ok na és állás az honnan lesz ha innen kivágnak?

2018. jún. 6. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:

"Képzeld felhívtam. És mit mondott? Hát ennyit. Bíróság."


Ezt nem tudom elképzelni. Mármint, hogy ezt mondta volna.


Ugyanis első kör a munkaügyi felügyelőség! Neked most bérrel tartozik a cég. Tehát elmaradása van.

Jogszabály szerint a bér fizetési határidőt követő 15 napon belül élhetsz azonnali hatályú felmondással, aminek az indoklása kötelező!

DE! Meg kell nézni, nincs-e a munkaszerződésedben erre vonatkozóan valamilyen más kikötés, vagy ha van a cégnél kollektív szerződés, akkor ott mit írnak elő.


Nálunk volt kollektív szerződés, és azt írta, az azonnali hatályú felmondás bér nem fizetése miatt csak akkor nem lesz jogellenes, ha előtte írásban felszólítjuk a munkáltatót az elmaradt bér kifizetésére, amelyben legalább 8 napos határidőt kell biztosítani neki. Ha 8 napon belül nem fizet ki, akkor jogos az azonnali hatályú felmondás, és jár a végkielégítés, stb.


Ha valaki ezt nem lépte meg, és úgy mondott fel, akkor az alapból jogellenes felmondásnak minősült, és a munkáltató malmára hajtotta a vizet.

2018. jún. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!