Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy rokon vendégségbe jön...

Ha egy rokon vendégségbe jön a lakásomba és közli hogy itt fog nálam lakni és nem megy el, akkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

És esetleg hamis tanúzással be is jelentkezett hozzám.


Persze nyilván úgy b...om ki mint macskát szni. De ha el akarom kerülni a másfél év felfüggesztettet akkor hívhatok mondjuk rendőrt? Vagy más megoldás?


Kérem csak azok válaszoljanak akik biztosan tudják!


2018. jún. 6. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha mar ilyen megfordult a fejedben !! akkor az iilyen rokon ne jojjon latogatoba !

nem ersz ra nem vagy otthon vagy akarmi > nem szivesen latott rokon es kesz !

2018. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de nem értem. Hogyan lehet valahova hamis tanúzással bejelentkezni?

Hamis tanúzás a bíróságon szokott történni, de azzal nem lehet szállásra bejelentkezni (legfeljebb a BV által biztosítottra). Hotelben pedig nem kell tanúzni. Én legalábbis eddig így tudtam.

2018. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Kihívod a rendőröket, ők pedig eltávolítják a lakásodból.
2018. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Először is meg kéne nézni, hogy a területileg illetékes okmányirodában, kormányablakban mi az eljárásrend lakcímbejelentéskor, ez ugyanis nagyon változó. Van, ahol kérnek tulajdoni lapot, esetleg a tulajdonos személyes megjelenését, de a legtöbb helyen elég a szállásadó aláírása a nyomtatványon, amit ugye könnyű hamisítani. Egy kosszal azt is lekérheted, valóban be van-e jelentkezve hozzád. Ha nincs, akkor egyszerű a dolgod, ha igen, az szívás. Feljelentést tehetsz a rendőrségen közokirathamisításért, egyúttal elindíthatod a lakcím fiktiválását a jegyzőnél, ami 2200 Ft. Ennek nyilván van átfutási ideje.


Amúgy a lakcímkártya önmagában nem eredeztet sem tulajdoni, sem lakáshasználati jogot.

2018. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Kivágod mint macskát szarni.
2018. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Azzal a lendülettel rakom ki a lakásból, amivel bejött. Aztán ha akar, mehet feljelentgetni, úgy sem tud mit bizonyítani.
2018. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha Ő bejelentkezett, akkor Te meg kijelented, ennyi.

aztán ha jön, azzal a lendülettel lebaszol neki egyet hogy kiessen a kapun, és kész.

2018. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Esküszöm, nekem ez a heti abszurd!

A látogatása első órájában megmondtam volna neki, hogy ide nem költözhet, sajnálom, szevasz!

Hogy lehet egy "látogatással" eljutni odáig, hogy azon kell tippelni, hogy bejelentkezett vagy sem?

Nyugtass meg Kérdező, hogy csak kamuzol, mert ha ez igaz, akkor nagyon nagy baj van az emberekkel!

2018. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudom miért írják itt sokan hogy kivághatod mint macskát szarni meg rendőrt hívhatsz stb pedig nem


Ha be van jelentkezve hozzád akkor nem tudsz mit tenni,csak annyit hogy feljelented közokirat hamisításért és kijelented.Ha ki van jelentkezve na onnantól kezdve lehet kivágni mint macskát szarni vagy hívni a rendőröket


Mit gondoltok az albérletekbe miért nem szeretik bejelentkeztetni az albérlőket?Mert ha nem fizetnek akkor se rakhatják ki őket csak nagy kínszenvedések árán

2018. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

1. Világosan leírtam hogy mi a probléma. Érthetetlen hogy a kérdés félremagyarázásával egyesek miért kezdtek el kötekedni...?!


2. Határozottan kértem hogy csak olyanok válaszoljanak akik tudják a kérdésre a választ! Erre ide ugat be az összes tökkelütött sgfej!


Az érdemben válaszolóknak nagyon köszönöm! A fentieknek megfelelően kiosztom a zöld és piros pacsikat...

2018. jún. 15. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!