Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élhetek-e az elállási joggal,...

Élhetek-e az elállási joggal, ha webáruházban notebook merevlemezt vásároltam, és azt kipróbált, egyszer használtam?

Figyelt kérdés
Az áruházban azt mondják, adathordozókra nem vonatkozik az elállási jog a felbontás után, de nekem vannak kétségeim...

2018. jún. 7. 15:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam*
2018. jún. 7. 15:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

 

A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 29.§-a szabályozza, hogy milyen termékekre nem vonatkozik az elállási jog. A merevlemez és egyéb adathordozók nincsenek felsorolva és nem is lenne értelme, kipróbálás nélkül ugyanis nem tudhatod meg, működik-e és használható-e a rendszereddel. Két eset lehetséges: az egyik, hogy szándékosan át akarnak verni, a másik az, hogy keverik a merevlemezt a gyárilag hang- és képfelvételt, illetve szoftvert tartalmazó adathordozóval, mert azokra valóban nem vonatkozik az elállási jog.

2018. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kis kiegészítés: a kép-, hangfelvételt, illetve szoftvert tartalmazó adathordozóra is vonatkozik az elállási jog, ha a lezárt csomagolást nem bontottad meg.
2018. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Igen, én is pontosan így tudtam, direkt utánanéztem ezeknek a dolgoknak előtte. Hivatkoztam is az említett paragrafusra, de ők csak azt hajtogatták, hogy a merevlemez adathordozonak, számít, és azokat nem tudják visszavenni, mert kipróbálás után személyes adatokat is tartalmazhat stb.

Én is pont erre gondoltam, hogy honnan tudnám adott esetben hogy működik-e, ha nem próbálom ki. Működik, csak rájöttem, mégsem erre a termékre van szükségem. Az én olvasatomban ilyenkor lép képbe az elállási jog.

Attól tartok inkább az előbbi, és át akarnak verni, a boltot és a személyzetet elnézve.

Már csak az a kérdés, ilyenkor mit tehetek? Forduljak a Fogyasztovédelemhez?

2018. jún. 7. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Fogyasztóvédelem!

De ne telefonon csevegj a webáruházzal, hanem tértivevényes levelet írj nekik, hivatkozva a paragrafusra és említsd meg a Fogyasztóvédelmet.

És a kapott válasszal tudsz a Fv-hez fordulni, vagy lehet, hogy már nem is fog kelleni, mert visszaveszik.

2018. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 7. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Gratulálok

"Működik, csak rájöttem, mégsem erre a termékre van szükségem."


Gondolom a hozzád hasonló vásárlók miatt próbálják rá sózni a többiekre a használt terméket újként, mert fél tucat terméket végigpróbálsz mire eltudod dönteni hogy mit akarsz, igen ám de a kereskedő meg nem fogja elfogadni a veszteséget ezért az általad használt termékeket eladja újban, miközben már használt...

2018. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Swim_Swim, neked meg teljesen felesleges volt ideírnod, mert nem a kérdésre válaszoltál. De most már legalább értem miért 56%-os az arányod a hasznos válaszok tekintetében.

Személyeskedned sem kell, amikor egyáltalán nem is ismersz se engem, se a vásárlási szokásaimat. Soha nem éltem még ezzel a ehetőséggel - az elállással - csak mint kiderült, kevés lesz az 500GB, és szeretnék 1TB-s merevlemezre váltani. Egyébként ez nem tartozik senkire, ideértve a forgalmazót is, akire a törvények ugyanúgy vonatkoznak akár tetszik nekik, akár nem.

De ha neked ez ennyire szúrja a szemedet, hogy vissza akarom vinni a vásárolt terméket - amihez minden jogom megvan -, és szerinted az rendben van, hogy a fogyasztót madárnak nézik és ezáltal törvényt sértenek, kérlek görgess tovább és irreleváns dolgokat ne írogass ide.

2018. jún. 8. 02:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!