Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fogyasztóvédelmi kérdés:...

Fogyasztóvédelmi kérdés: kifizetett megrendelt notebook ára jóval több, mint amennyi a webáruházban szerepelt?

Figyelt kérdés

Írtak egy e-mailt a kifizetett notebook kapcsán, miszerint nem 70.000 hanem 90.000ft. És, hogy így is megszeretném-e venni, mert ha nem visszautalják a pénzem

Én már kifizettem, kötelesek nekem kiszállítani "odaadni" az eredeti áron?

Érdemes a fogyasztóvédelemhez fordulni?


2015. dec. 3. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
visszaigazolást kaptál?
2015. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Olvasgattam erről a visszaigazolás dologról, szerintem csak az automatikusat kaptam meg, ez áll benne:


"Megrendelése megérkezett, feldolgozása elkezdődött."

És alatta a vásárlás, fizetés részletei vannak feltüntetve. (Várásló neve, számlázás, és a szállítási cím).

2015. dec. 3. 18:14
 3/12 A kérdező kommentje:
És egyébként le is vették a terméket a webáruházból.
2015. dec. 3. 18:14
 4/12 anonim ***** válasza:
írj a tékozló homárra, ott fogyvédes szakértők is szoktak reagálni.
2015. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Webshop vásárlás esetén (a megfogalmazás szerint az egymástól távol lévő felek közti vásárlás) kettőtök közt a szerződés csak akkor jön létre, amikor a webshop visszaigazolja a megrendelést. Mivel te ilyet nem kaptál, így még jogos a webáruház lépése. Ha kaptál volna visszaigazolást a 70000-es árral, akkor kötelesek lennének annyiért odaadni. Gondolom aki felvitte a terméket hibásan írta bruttó helyére a nettó árat.
2015. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ja, és ennek elvileg benne is kellene lennie a webshop oldalán az ÁSZF-ben, ilyesmi szövegként:

"Amennyiben a webshopban hiba vagy hiányosság lép fel a termékeknél vagy az áraknál, fenntartjuk a jogot a korrekcióra. Ilyen esetben a hiba felismerése illetve módosítása után azonnal tájékoztatjuk a vevőt az új adatokról. A vevő ezt követően még egyszer megerősítheti a megrendelést, vagy lehetőség van arra, hogy bármely fél elálljon a szerződéstől."

2015. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mi számít visszaigazoló e-mailnek?

Csak, mert egyet kaptam.

Szoktak személyes e-mailt is írni?

Már ki van fizetve...

És egyébként kiszámoltam, nem cserélhette fel a bruttó-nettó árat, mert nem úgy jön ki az újonan megadott bruttó árral.

És a nettó ár fel sincs tüntetve a honlapon egyébként.

2015. dec. 3. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Ajánljuk figyelmébe fórumoldalunkon az alábbi, hasonló témakörben adott válaszunkat: [link]


Üdvözlettel: NFH Fórum admin1

[link]

2015. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az automata e-mail, ami arról tájékoztat, hogy megérkezett hozzájuk a rendelés, nem számít annak. Csak az, amikor megerősítették, hogy a rendelést felvették, és teljesítik.

Hiába fizetted ki, ha nincs köztetek szerződés. Persze, innentől kezdve a pénzt visszakérheted.

Lehet, hogy nem cserélte fel a nettó-bruttó árat, hanem más jellegű a hiba. Ettől függetlenül ez van. Nem tudom, mit vársz, láttál egy irreálisan olcsó gépet, és most követeled, hogy azt adják neked annyiért?

2015. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

álljon már meg a menet, a kérdező jóhiszemű volt, és nem irreálisan olcsó a gép.

a múlt heti vagy az előtti tescos újságban 69 ezerért volt egy laptop, és nem a kicsi, hanem a rendes 15"-os.

nem érdekel, hogy ki szerint gagyi, mert netezésre teljesen tökéletes.

amikor én vettem az enyémet, szintén csak netezésre kell, a tescoban 3 féle volt 70 ezer körül.

arról nem beszélve, hogy ha kis méretűt nézett ki, az még ezeknél is olcsóbb sokszor.

szóval igenis van ennyiért laptop, és semmi baja, most is erről írok.

ne hagyd magad, vedd fel a kapcsolatot a fogyasztóvédelemmel, ha van visszaigazolásod.

2015. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!