Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogon _hurcoltak el_...

Milyen jogon _hurcoltak el_ hajnalban olyan miatt a rendőrök, amit nem én követtem el?

Figyelt kérdés

Ma hajnali 4 órakor arra ébredtem, hogy 4 rendőr áll az ágyam mellett, és közölték, hogy most azonnal elvisznek. (A csengő rossz a múltkori vihar óta)


Közölték, hogy elfogatóparancs van velem szemben érvényben, mert 2 hete nem jelentem meg egy gyanúsítotti kihallgatáson. Bevittek, 4 óra trespedés a fogdán, majd mikor jött 2 fiatal rendőr, hogy akkor kihallgatnak.


Még azt se engtedték hogy átmenjek a másik szobában töltőn lévő telefonomért.


(Azzal gyanúsítanak, hogy gyalogosként fellöktem egy idős nőt, aki maradandó sérüléseket szenvedett, ez egy szomszéd városban történt. Pofámba nyomták a közterületi kamerák képeit, és igen hasonlít rám az ember, de nem én vagyok, itthon voltam akkor mikor ez történt. De hogy egy tanú engem nevezett meg, több tanút kihallgattak az ügyben)


Kiakadtam, hogy ezt most milyen jogon, mi az, hogy rámtörik az ajtót csak úgy, miért hajnalban? Erre ők is kiakadtak, hogy köteles vagyok egy idézés után megjelenni. Mondtam marhára nem kaptam semmiféle idézést, de az egyik mondta, hogy a második kézbesítési kísérlet után bizony átvettem. De mondom, hogy ilyen nem történt!


Megtagattam a vallomást, de rabosítottak minden tiltakozásom ellenére, sőt még megfenyegettek hogy ebből feljelentés lesz becsületsértés miatt. Ezek nem rendőrök, ezek kutyák! Az a bökkenő, hogy egy bankban vagyok back-office-os és ide feltétel volt a tiszta erkölcsi.


Ilyenkor mi van?


Undorodom ettől az orbán rendszertől és ezek után NEM tudom embernek tekinteni azt, aki bármilyen formájában segíti, kiszolgálja azt.


Ezek után teljes a bizalomvesztés a rendőrség felé.



#rendőrség #elővezettetés
2018. jún. 9. 20:57
1 2
 1/17 anonim válasza:
76%

Mivel nem jelentel meg a kihallgatason es nem is jelezted hivatalosan, irasban, hogy mi miatt nem tudsz megjelenni, igy jogos volt az eljarasuk.


Azert hajnali 4-kor, meglepetesszeruen mentek, hogy ne tudj rola es ne szokhess meg, ha van ilyen terved. Roviden, tomoren ennyi.

2018. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Kamu. Ilyenert nem megy negy rendor senkiert, plane nem torik be az ajtot.
2018. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem is tudom. A mi ajtónkon komoly szerszámok, eszközök és idő híján nem tudnának bejönni.
2018. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Te nagyon hülye vagy, ennek mégis mi köze Orbán Viktorhoz? Idézést kaptál, nem jelentél meg, ennyi. Arról is gondoskodnod kell, hogy az állandó lakcímedre érkező küldeményeket átvedd és elolvasd, ez alap.


Becsületsértés? Nocsak, mégos mit követtél el, még a rendőröket is szidtad, mert teljesítették a kötelességüket?


"Megtagattam a vallomást," ez elég gyanús egy ártatlan embertől, szerintem te lökted fel a nénit is.


Remélem, jól megszivatnak, egy ilyen ember nem való egy bankba, ez alap.

2018. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy phasz.
2018. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 árokpart ***** válasza:
44%
6-os: Nem feltétlenül vesznek őrizetbe valakit, vagy tesznek előzetes letartóztatásba. A rendőrök reggeli fellépése sem függ össze további kényszerintézkedésekkel. Az az előállítással függ össze . Kérdező nem ismerlek nem tudom mi történt. Ha nem te voltál akkor valószínűleg tévedtek, ezért hamarosan meg fogják szüntetni az eljárást ellened .Ez esetben kártérítést követelhetsz és valószínűleg kapsz is a hajnali ébresztő miatt. Ha te voltál akkor meg az a valószínű, hogy pénzbírságot , rosszabb esetben megrovást vagy felfüggesztettet kapsz, mivel, hogy elengedtek valószínű, hogy nem letöltendő lesz belőle. Tárgyilagosan talán ennyi ami tény. Ha te voltál ha nem azért mentek hajnalban, mert nem reagáltál az idézésre és feltételezték, hogy otthon tartózkodsz.
2018. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 árokpart ***** válasza:
23%
Viszont annyit még én bármilyen helyzetben sem hagynám, hogy ne telefonálhassak. Ugyanis azt nem tilthatja meg senki, csak ha jogerősen bevonul valaki a börtönbe onnantól elítélt. Ugyanis a hasonló korlátozások csak azokra vonatkoznak. Illetve az előzetes letartóztatás alatt is az adott börtön szabályai az irányadóak ezt elfelejtettem bocs. Viszont előtte még sima állampolgár vagy.
2018. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan miért kapna már kártérítést? Nem jelent meg idézésen, ez kötelessége, attól függetlenül, hogy ártatlannak gondolja-e magát vagy sem. Ilyenkor jogos a kényszerintézkedés.
2018. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 árokpart ***** válasza:
92%
Jaj tényleg utolsó igazad van. Kérdező szóval függetlenül attól, hogy te voltál vagy nem az idézésre meg kellett volna jelenned. Összekevertem elnézést kérek. Ha a reggeli az előállításod fellépését találtad eltőlzottnak az intézkedés e részével tehetsz panaszt. Eltévesztettem még egyszer elnézést csak fáradt vagyok nekem sem volt könnyű napom ma sokat dolgoztam.
2018. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

" Mondtam marhára nem kaptam semmiféle idézést, de az egyik mondta, hogy a második kézbesítési kísérlet után bizony átvettem."


Nem azt mondta. Azt mondta, hogy a második kézbesítési kisérlet után (annak sikerességétől függetlenül) kézbesítettnek tekintik a szabályszerűen kiküldött idézést.


Ez volt a jogalap arra, hogy elfogatóparancsot adjanak ki ellened és őrizetbe vegyenek, hiszen egy bcs gyanusítottja voltál/vagy. Eddig volt jogszerű a cselekményük.


Ami ezután történt, az már nemigen nevezhető annak. Akit így bevisznek, azt kötelesek azonnal kihallgatni, a kihallgatást pedig jegyzőkönyvezni. Kötelesek a terhedre rótt bűncselekményt ismertetni veled és a bizonyítékokat is eléd tárni. Azt is kötelesek vizsgálni, hogy amit te védekezésül felhozol, az igazolható-e.


Az intézkedés ellen panasszal élhetsz és élhettél is, amikor őrizetbe vettek. Ha ezt akkor elmulasztottad, akkor sok mindent nem tehetsz, de ha megtetted, akkor irány az ügyészségi nyomozóhivatal és ott IS tégy panaszt.

Hivatkozhatsz a hibás kézbesítésre, aminek okán került sor az őrizetbe vételedre, illetve elmondhatod, hogy a rendőrség eljárási hibát vétett, amikor ...

Itt a pontok helyére kerül az, amit sérelmesnek találtál az intézkedéssel kapcsolatban.


Az, hogy rabosítottak, még nem jelent semmit. Ha a gyanúsítás alapja megszűnik, törölnek a nyilvántartásból.


Kártérítésre attól függetlenül jogosult lehetsz, hogy nem jelentél meg az idézésre. A kártérítési igényre ez semmiféle befolyással nincs.

2018. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!