Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet-e a munkaadó arra,...

Kötelezhet-e a munkaadó arra, hogy én hordjam a cég leveleit postára?

Figyelt kérdés
Pontosabban..ezzel nem is lenne gondom,csak a postáig történő eljutással,ami 2 km-re van. Ha saját kocsival megyek,nem fizeti ki,mert "csak" 2km, nehogy már ne bírjam ki.(sok kicsi, sokra megy). Bringával is necces,mert hol hideg van, hol meleg, esik az eső stb. Céges autóval járhatnék, de olyan meghatalmazást kaptam, amelyben az áll: bármilyen sérülés keletkezik a kocsin - az én hibámból - nekem kell állni a költségeket. Ezzel sem lenne gondom, csak az, hogy az autót több ember használja, akiknek nincs ilyen papírjuk. Így ha bármilyen sérülést okoz a kedves és jóindulatú kolléga, a gépjárműben, senki nem mossa le rólam, hogy nem én voltam. Attól tartok, ha ezt szóvá tenném, kirúgnának. Mit tegyek???

2018. jún. 16. 15:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Mikor felvettek, akkor a szerződésbe ez benne volt vagy nem? Ha nem, akkor nem kötelességed ezt megcsinálni, ha meg rikácsol vagy kirúg, akkor mész a munkaügyi bíróságra.
2018. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd, hogy csak akkor mész, ha a) kifizetik a benzinpénzt vagy b) minden céges autós út után írásbeli átvételi elismervénnyel rögzíti valaki, hogy az autót épen adtad vissza. Ez ellen nem szólhatnak egy szót se.
2018. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%
2km-t nem tudsz elsétálni? 20 perc bakker... Ekkora rinyát.
2018. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nincs benne a szerződésemben.

Gyalooog? Mi van a cipőkopással?:) Azt ki fizeti meg?

2018. jún. 16. 15:16
 5/27 anonim ***** válasza:
60%
Csodálkozom, hogy még nem rúgtak ki.
2018. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
És még számolnod kell azzal is ha gyalog mégy, hogy energiát égetsz el, éhes leszel, kajálni kell, azt ki fizeti meg neked??? Nehogy már ennyire lúzernek nézzen a főnököd!! Elmegy ám a sunyiba... vagy te!
2018. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hagyjuk a hülyeséget, lényeg az, hogy olyan feladatot kell elvégeznem, ami nincs szerződésben rögzítve és minden költséget a munkaadó rám akar hárítani. Hozzáteszem, hogy mindezért minimálbért kapok, túlórákat nem fizeti ki.
2018. jún. 16. 15:26
 8/27 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki ha nem a munkahelyen kéne sz*opnom. Mikor gyakorlaton voltam akkor is én szaladgáltam ebédé meg postára meg kb otthonra bevásároltam a gyakszis tanároknak. Most is én szaladgálok a postára csak sajnos ez itt van 300m-re. Nem hogy örülné neki hogy 8 órából 1-2-őt el potyázhatsz.
2018. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

1. Ez a 2 km nem távolság, ennyi csak jót tesz az egészségednek!


2. Azt nem értem, ha a céges autót többen használjátok, akkor teljesen mindegy, hogy te is jársz-e vele, vagy sem, nem lehet kideríteni, ki okozott egy esetleges kárt. (Vagy utinaplót kell vezetni a használatkor.)


3. Ha nem akarod egyiket sem, akkor marad a saját autód, de ha biztosítanak cégeset, akkor nem várhatod el, hoyg a privát autót is fizessék.


4. A fönökeid helyében közölném, hogy magánügyed, hogy viszed el, ha nem teszed, akkor kereshetsz más mundakhelyet.

2018. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Valószínűleg benne van a szerződésedben v. a munkaköri leírásodban a konkrét feladatokon kívül, hogy a tudásodnak megfelelően egyéb szerződésben konkrétan meg nem határozott feladatokban is segítened kell a céget. (Nekem legalábbis az eddigi szerződéseimben benne volt) Innentől kezdve igen, kötelezhetnek. Feltéve, hogy ha mélyen magadba nézel képesnek érzed magad elmenni a postáig.

Van céges autó is, akkor meg nem értem, mi a gond. Ha nem totálkárosan hozod vissza, egy sima karcolást nem fognak rajtad úgysem bevasalni. Megpróbálhatod kisírni, hogy másnak is legyen meghatalmazása, de addig is menj a cégessel a postára. Legyél az a munkavállaló, aki a problémát megoldja, ne pedig az, aki generálja.

2018. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!