Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet-e a munkaadó arra,...

Kötelezhet-e a munkaadó arra, hogy én hordjam a cég leveleit postára?

Figyelt kérdés
Pontosabban..ezzel nem is lenne gondom,csak a postáig történő eljutással,ami 2 km-re van. Ha saját kocsival megyek,nem fizeti ki,mert "csak" 2km, nehogy már ne bírjam ki.(sok kicsi, sokra megy). Bringával is necces,mert hol hideg van, hol meleg, esik az eső stb. Céges autóval járhatnék, de olyan meghatalmazást kaptam, amelyben az áll: bármilyen sérülés keletkezik a kocsin - az én hibámból - nekem kell állni a költségeket. Ezzel sem lenne gondom, csak az, hogy az autót több ember használja, akiknek nincs ilyen papírjuk. Így ha bármilyen sérülést okoz a kedves és jóindulatú kolléga, a gépjárműben, senki nem mossa le rólam, hogy nem én voltam. Attól tartok, ha ezt szóvá tenném, kirúgnának. Mit tegyek???

2018. jún. 16. 15:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Én nem élek segélyen.

Ha te szereted,hogy téged kihasználnak,a te dolgod.

Valaki minél inkább segítőkész,jóindulatú az ilyen "csak 2 km" típusú emberek még jobban kiakarják használni.


Lefogadom a kérdezőt sem fizetik meg olyan jól,hogy mindegy legyen neki az a 2 km.

2018. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
64%
Te nem tudsz olvasni? Semmilyen módon nem alkalmas neki elmenni munkaidőben a postára se gyalog se kerékpárral se céges vagy saját kocsival. Ha helikopterrel kellene mennie a veszélyességi pótlékot hiányolná vagy hogy nincs törvényben előirt leszállópálya. Ha meg ekkora ügyet csinál belőle munkahelyet kell váltani.
2018. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Van olyan sofőr alkalmazott akinek a saját hibás kár nem kell kifizetnie?
2018. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Mi a munkaköröd?
2018. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Te nem tudsz olvasni? Semmilyen módon nem alkalmas neki elmenni munkaidőben a postára se gyalog se kerékpárral se céges vagy saját kocsival"


Itt nem ez a lényeg,hanem,hogy szerinted és sok válaszoló szerint,illetve a munkáltatója szerint ha autóval menne az is "csak 2 km".


Lefogadom az első opció az autó felvetése volt,mivel gyalog vagy biciklivel jóval több idő elvégezni ezt a dolgot.És gondolom neki sem célja,hogy valakit olyasmiért nélkülözzön,ami sokkal rövidebb idő alatt végrehajtható.

2018. jún. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan olyan vagy te is mint a kérdező. Nincs az a verzió ami megfelelő lenne. Csak a nyafogás.
2018. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

23-as megmondta a tutit.

Teljesen normális és megszokott, hogy aki céges autót kap, a saját hibás kárt kifizettetik vele. Vagy ha van casco, akkor az önrészt.

A kérdezőnek úgy lenne jó, ha törhetné büntetlenül a cég autóját, akkor nagy kegyesen hajlandó lenne naponta 2x3 percet autózni a cég érdekében és sorba állni a postán.

Semmilyen más közlekedési eszköz neki nem megfelelő, mert leesne a korona a fejéről, ha gyalog vagy biciklivel kéne mennie.

2018. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!