Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet-e a munkaadó arra,...

Kötelezhet-e a munkaadó arra, hogy én hordjam a cég leveleit postára?

Figyelt kérdés
Pontosabban..ezzel nem is lenne gondom,csak a postáig történő eljutással,ami 2 km-re van. Ha saját kocsival megyek,nem fizeti ki,mert "csak" 2km, nehogy már ne bírjam ki.(sok kicsi, sokra megy). Bringával is necces,mert hol hideg van, hol meleg, esik az eső stb. Céges autóval járhatnék, de olyan meghatalmazást kaptam, amelyben az áll: bármilyen sérülés keletkezik a kocsin - az én hibámból - nekem kell állni a költségeket. Ezzel sem lenne gondom, csak az, hogy az autót több ember használja, akiknek nincs ilyen papírjuk. Így ha bármilyen sérülést okoz a kedves és jóindulatú kolléga, a gépjárműben, senki nem mossa le rólam, hogy nem én voltam. Attól tartok, ha ezt szóvá tenném, kirúgnának. Mit tegyek???

2018. jún. 16. 15:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#10-essel egyetértek :D
2018. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Igen, 2 km-re, autóval...ugyanis nem csak postára járásból áll a napom, hanem millió dolgom van mindemellett.

Köszönöm a tanácsokat, kettő válaszíró tanácsán elgondolkodtam, a többi nem érti a lényeget, vagy nem akarja érteni, vagy maga is egy gusztustalan munkáltató...(tisztelet a kivételnek)

2018. jún. 16. 15:49
 13/27 anonim ***** válasza:
52%

Minimálbérből fent tudsz egy kocsit tartani?

Egyébként én szivesen elsétálgatok munkaidőben, nemhogy örülnél neki.

2018. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
33%
Napi munkaügyes troll... Szombaton is dolgozik. :DDD
2018. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nincs az az élethelyzet ami neked megfelelő lenne hogy a postára elmenj. Képzelem milyen húzóember lehetsz a munkahelyen. Az az én dolgozóm lennél és ilyenen variálnál úgy ki rúgnálak hogy a lábad nem érné a földet.Ha minden nap kell menni a postára amit kétlek akkor is max 50 kilóméter. Hat literes fogyasztással. Három liter. 1200 forint havonta. Teljesen jogos hogy ennyi áldozatot se tudsz vállalni a munkadód felé ahonnan élsz.
2018. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Pufajkás, de ez a csúcs: "bringával is necces,mert hol hideg van, hol meleg, esik az eső stb."

Mondom, ez troll.

2018. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
33%
Még ha postási állást kínálnának neki meg is értené az ember. Én se csinálnám. Télen nyáron szélben fagyban esőben kánikulában bringázni éhbérért.
2018. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Csak" 2 km.


Szép kis munkáltató.


Ha mondjuk ezért "csak" egy órával előbb elmennél,mint a munkaidőd,megnézném mit mondana.

2018. jún. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

Egyes válaszok ledöbbentőek,de hát ez Magyarország.

"Ennyi áldozatot"


Hol a fenébe éltek ti?

Már miért lenne köteles a saját autójával,a saját pénzére intézni a cég ügyeit.

Ezzel az erővel mondjuk mondhatnád a tanárnak is,hogy a dolgozatíráshoz szükséges papírokat vegye meg,mert mondjuk egy hónapban "csak" 5 ezer Ft.


Tipikus,behódoló magyar mentalitás,a munkáltatónak mindent lehet,mert ő az úr.

2018. jún. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%
60 %-os ezt a magadfajta segélyen élők úgyse értik.
2018. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!