Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 évesen írhatokba panaszköny...

15 évesen írhatokba panaszkönyvbe? (Euronics)

Figyelt kérdés
A kivonat szerinti tíz napos javítási időből (Jbl fülhallgató) kb végtelent csináltak mert másfél hónapot várattak és még akkor sem kaptam értesítés pontossan a leadástól számítva másfél hónap múlva azaz ehét hétfőn bementem hozzájuk és mondtam nekik hogy mostmár csináljanak vmit és odaadtam a kivonatot ami bizonyítja hogy javításra le adtam a készüléket. Ezután 45percig rohangáltak ketten is fel-le majd közölték velem hogy minden papírt eljagytak a fülhallgatómról és magát a fülhallgatót is elhagyták úgyhogy újat kapok ennek nagyon örültem na de most jött a feketeleves.... Közölte velem a hölgy hogy mivel nincs meg nekik a papír egy feletesének vmi központban jóvá kell hagynia és hogy ír neki e-mailt és várjam meg amígy válaszol vártam fél órát aztán rákérdeztem hogy válaszolt e az mondta a hölgy hogy nem válaszolt megint vártam fél ótát aztán megint rákérdeztem a válasz ugyan az volt mint az előbb akkor közöltem vele h tessék felhívni mert kezd elfogyni a türelmem! Erre mondja h. Oké de ő nem tudja a számát és majd az üzletvezető felhívja 45percel és három rákérdezéssel később annyival hazaküldtek hogy maj küldenek SMS-t ha jóváhagyják h. Új fülhallgatót kapjak és akk. Be kell jönnöm érte és nem postázhatják mert a javítási mizéria miatt papírokat kell majd aláírnom de azóta sek kaptam SMS-t és nen is hívtak úgyh. Holnap elmegyek hozzájuk leüllök és zárásig/a fülhallgatóm megkapásáig nem megyek el onnan ugyan is egy 12ezer forintos bluetoothos fülesről van szó!Válaszaitokat előre is koszo!

2018. jún. 20. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Irhatsz, ez nincs korhatárhoz kötve.
2018. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Írhatsz a panaszkönyvbe, de szigorúan csak azután írj, miután megkaptad a fülest.
2018. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Írhatsz, nem korhatásos és valóban az lenne a praktikus, ha a fülhallgató átvétele után tennéd.

Erre fogsz kapni egy sablon levelet, amiben elnézést kérnek és minden ugyanúgy kuplerájos lesz, mint eddig volt.

Én inkább a Fogyasztóvédelemhez fordulnék, mert nagy valószínűséggel nem fognak adni újat.

Majd írd meg, hogy mi történt, mert ez eléggé érdekes!

2018. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
erre én is kíváncsi vagyok, ne hagyd magad átverni, jogod van ügy-intézni (de azért javaslom, hogy utólag írj a vásárlók könyvébe és legyen veled egy felnőtt is, mert sajnos nem fognak komolyan venni.)
2018. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Majd megírom mi történt!
2018. jún. 21. 06:46
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a többiek is mondták, mindenképpen írj be a panaszkönyvbe - semmi közük ahhoz, hogy hány éves vagy - de csak utólag.

És a fogyasztóvédelem felé a szüleid jelentsék be az esetet, mert kártérítés illetne meg téged valamilyen formában. Legalább annyi, hogy jól hátsón billentik az üzletet.

Ha annyiba hagyod, akkor megcsinálják újra és újra, mert megtehetik. Lehet, hogy ismét veled.

2018. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy tudom cselekvőképtelen vagy 18 év alatt, tehát semmilyen jogi procedúrát nem indíthatsz el. Tehát tudomásom szerint a hivatalban, vagy bármi hivatalos ügy intézésénél annyira vagy kompetens, mint egy kis teknősbéka. Mármint jogilag. De biztos szebb vagy mint egy teknősbéka, de a tekik is cukik <3 na szóval érted.
2018. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Rosszul tudod!


"Cselekvőképtelenség: Hazánkban a 14 éves kor alatti gyermekek cselekvőképtelenek. 14 éves kor feletti kiskorú és 18 éves kor feletti nagykorú személyek is lehetnek cselekvőképtelenek, abban az esetben, ha a bíróság kizárta a cselekvőképességüket (gondnokság alá helyezés).Ezen felül cselekvőképes személyek akkor is cselekvőképtelenné válnak átmenetileg, ha megszűnik az ügyeik viteléhez szükséges belátási képességük (kábítószeres vagy alkoholos befolyásoltság, műtéti altatás miatt stb.). Az állapot elmúltával a cselekvőképesség is helyreáll."

[link]

2018. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amikor bementem úgy köszöntem h jónapot kívánok azóta is kapom az SMS-eket arról h. jöhetek érte erre izézés és ööözés közepette mondja h. milyen jó hogy most jöttem mert ebben a pillanatban jött meg az e-mail. Ezután kinyomtatta a papírokat pecsételget és aláírat velem vagy 6 hejen, arról h. Az adataimat nem adják ki 3. félnek meghogy a fülhallgatótvétele után a további panasszal a fülhellgatóra nem élek. Ezután megkérrdezi h. akkor cserét szeretnék e én mondom neki mivel elhagyták és szervízbe se küldték mi mást kérhetnék? Erre ő: Ja hát azt nem hagytuk el csak nem találjuk sehol! Erre mondtam neki h. Persze h. Cserét szeretnék és kérem a panaszkönyvet is. Erre ő: A csere oké de azt nem tudja írhatok e a panaszkönyvbe és erről megkérdezi a felettesét. Pár perc múlva visszajön a fülhallgatóval és mondja h. menjek a kasszához és kiskorúságom miatt nem írhatok a panaszkkönyvbe! A kasszánál egy nő mondja h. Amúgy ezek közül a papírok közül semmit sem írhattam volna át még azt a kivonatot sem amit akkor kaptam amikor vosszahoztam javításra. Erre én: és ezt nekem kellett volna tudnom? Erre ő nem annak akinél leadtad de őt azóta kirúgtuk!utána odaadta aláiratott mégvmit és fisszaküldött az előző csajhoz h. Intézze el a jótállást innentől meg már semmi nem történt.
2018. jún. 22. 07:22
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A hetes miért lett lepontozva? 18 év alatt cselekvőképtelen az ember, vagy is nem intézhet egyedül ügyeket. Maga a rendszer nem tetszik, vagy az h cukik a teknősbékák?
2018. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!