Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szemét elvétele miért...

A szemét elvétele miért számít lopásnak?

Figyelt kérdés
A minap olvastam egy cikket egy esetről, ahol bírsággal fenyegetnek egy illetőt, mert kidobott elektronikai cikkeket "lopott". Nem igazán értem az értelmét ennek. Ha kidobtad a kukába, akkor nem működik, vagy neked nem kell és így megváltál tőle. Tudom, hogy vannak szervezetek, ahol használt, még működő dolgokat adhatsz a rászorulóknak, de valljuk be, nagyon kevesen teszik ezt. Én is azonnal a kukába dobom azt, ami nem kell. De aki odáig fajul, hogy más emberek kidobott dolgait gyűjtse, annak az élete nem éppen habostorta, miért kell még ezért is büntetni őket? Nem jókedvükben csinálják ezt.

2018. júl. 12. 09:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs így, Robikám. Ez a világon mindenhol lopásnak minősül, ott is ahol mínusz számú cigány él. A hulladék igen jelentős értéket képvisel és a hulladékgazdálkodót jelentősen megkárosítod az ilyen tevékenységgel, ezért büntetendő és Európa valamennyi országában büntetik is.
2018. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, ebben igazatok van, hogy sokan nem csak a kiszemelt terméket viszik el, hanem széttúrják az egész kupacot és továbbálnak. Inkább csak a rendes embereket sajnálom ebben, akik tényleg csak azt viszik, ami kell és nem csinálnak disznóólat. Eszembe se jutott eddig, hogy az én szemetem miatt valaki bírságot fizethet. Ami öreg, de még használható, azt mindig vagy a kuka tetejére, vagy mellé, vagy táskában felakasztva tettük ki.
2018. júl. 12. 12:39
 23/30 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben azonban nem a hátrahagyott kupi miatt büntetik, az alig pár ezer forintos kár hogy össze kell utánuk takarítani. Az már nagyobb, hogy éves szinten nagyon sok milliárdot lopnak így el, az úgynevezett lomizók.


[link]

2018. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Okés, akkor ha kiteszek egy cuccot és ráírom, hogy "Ingyen BÁRKI elviheti!" akkor ez már nem számít lopásnak, hanem ajándékozásnak. Így fogom csinálni!
2018. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
31%

"Engem nem érdekel, hogy ezt a jog minek nevezi, a jövőben is így fogom csinálni!"


Míg egyszer jól szét nem bírságolnak biztos így fogod csinálni. 5-300 ezerig büntethető a cselekmény és hidd el nem kell neked a 300 ezres, már egy húszezres csekk után sem fogod így csinálni. És ne kezdj el esküdözni, hogy márpedig de, mert nem fogom elhinni.

2018. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ha kiteszed, ne a kukára és ne lomtalanításkor. Ugyanis az így kitett holmik tulajdonjoga AUTOMATIKUSAN a hulladékkezelő cégre száll át, függetlenül attól, hogy te kinek szántad.

Kukától távol és szemétszállítási időn kívül helyezd ki. Akkor max közterület foglalásért tudnak cseszegetni, az valamivel olcsóbb.

2018. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#21

Feltételezem, jogász vagy, azért tudod ily részletesen taglalni. Nálunk van egy csomó lomolós cigány, akikre a kutya nem szól -és kisvárosban lakom-, igaz, azok csak felnyitják a szemetest, kikotorják, ami kell nekik és viszik, felfordulást nem csinálnak. Ja és nem komoly műszaki cikkeket visznek magukkal- ilyesmi nincs kitéve-, hanem egyszerű háztartási hulladékot. Anyám a régi ruhaneműt teszi a hulladékra, mert úgysem fogja azt többé felvenni, a cigány meg hadd örüljön neki.

2018. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Azt még nem tettem hozzá, ez nem lomtalanításkor történik, hanem általában.
2018. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%

Nem számít lopásnak, bár nézőpont kérdése.


A szemetet azért teszik ki az utcára, hogy az illetékes személyek elszállítsák. Nem fognak senkihez sem becsöngetni, hogy adja ki a szemetét. Ez nem is megoldható. A legegyszerűbb, hogy az emberek kiteszik az utcára, ami nem kell nekik, a szemétszállításért felelős személyek pedig elviszik a szeméttelepre.


Tehát a szemét nem azért kerül ki, hogy azt bárki elviheti. Ha megtetszik valakinek a szemete, akkor a leghelyesebb dolog, hogy becsöngetsz, és elkéred tőle. A legtöbben szó nélkül odaadják, de sajnos van egy-két idióta, aki nem. Ha nem vagy biztos hogy kinek a szemete, vagy nem tudod elérni a tulajt, akkor saját felelősségre eltulajdoníthatod a szemetet.


A másik probléma, hogy a guberálók turkálás közben kárt okoznak. A szemetet bedobozolva, bezsákolva lezárt formában viszik el. A sérült csomagokat egyrészt viszik el, másrészt miután kikutatták magukat a szétszórt szemetet a tulajnak kell összeszednie.

2018. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

#25

Ne mesélgess már, hogy a kukára kitesz valaki 3 blúzt, 2 pulóvert, vagy egy működő hajszárítót, azért megbüntetik 50, vagy 300ezerre! Tényleg csak kotnyeleskedsz, de amiket irkálsz, annak köze nincs a valósághoz!

2018. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!