Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki lehet bújni valahogy a...

Ki lehet bújni valahogy a gyerektartás alól?

Figyelt kérdés

A kérdés hallatán azt fogjátok sokan mondani hogy én milyen szar ember vagyok. De mielőtt ítélkeztek, jöjjön egy történet:


Néhány hónapja megismertem egy lányt, azonnal egymásba szerettünk. Le is feküdtünk, nem is egyszer, amikor az egyik haverom azt mondta hogy megcsal. Nem hittem neki, de megkérdeztem a barátnőm, összevesztünk rajta, majd kibékültünk. Eltelt néhány hét, a fejemben maradt a gondolat hogy "mi van ha tényleg, az a haver sose akart nekem rosszat és középiskola óta számíthattunk egymásra", emiatt egyszer megnéztem a barátnő telefonját és a Messenger tele volt meztelen képekkel. Ekkor szakítottunk, de vissza könyörögte magát én pedig hülye módon engedtem neki. Azt mondta hogy ezek képek, valóságban soha sem, amit nem hittem el neki, de adtam még egy esélyt.

Aztán múlt héten rajta kaptam hogy tűvel kilyukasztja az óvszereim. Összevesztünk, végül "elmondta" ( nagyon durva vita volt, de tettlegességig nem fajult, csak ordítottunk egymással ) hogy tényleg megcsalt, de nem akart elveszíteni és egy gyerekkel akart összekötni minket.

Azóta nem beszéltünk, végleg vége, lezártam és ezután nincs bocsánat.

Na mármost nem tudom mióta tartott ez a gumi lyukasztás, lehet hogy csak egyszeri és időben észrevettem, de lehet hogy már hetek óta csinálja, amióta megcsalt.


Ha valami úton módon besikerülne a gyerek, amit ő természetesen megtart ( és ebbe a magyar törvények szerint nekem nincs beleszólásom ), ha nem az az apa akivel megcsalt hanem én, akkor mit tehetek? Ki lehet bújni valahogy a gyerektartás- és nevelés alól vagy egy rossz r*b*nc ( elnézést a kifejezésért, de ez az ) tönkretette az életem?


2018. júl. 12. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Apasági vizsgálatot fog elrendelni az állam, ha magadtól nem ismered el az apaságot. Ha megállapításra kerül h te vagy az apa, perelhet gyerektartásért a lány, amit majd megnyer. A bíróságot nem érdekli mennyire nem akartad a gyereket, csak az érdekli, hogy a gyereknek minnél jobb legyen. Ez van.
2018. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Ezért jó a szingli élet.


Nincs stressz.

Nincs veszekedés.

Nincs bizonytalanság.


Van szabadság.

Van függetlenség.

Van (és lesz) pénz.


És ami a legfontosabb: a magad ura vagy!

2018. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tied a gyerek apasági teszt bizonyítja ezt. Ha tied lesz, elmész az országból.
2018. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem tied a gyerek apasági teszt bizonyítja ezt. Ha tied lesz, elmész az országból."


És azzal mit old meg? Kb olyan országokkal nincs kiadatási egyezmény, ahol úgyis szomjan döglik a sivatagba. D

2018. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

csak akkor vonhatnak tőled pénzt, ha van miből.

ergo minimálbéren dolgozol, a többit meg feketén kapod majd.

kb mindenki így csinálja. aki nem akar gyerektartást fizetni.

2018. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha minimálbéren dolgozik akkor is levonják. Aztán majd nézd meg hogy él meg harminc ezerből.
2018. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd ki, hogy mi lesz. Jelentsd fel és kérj terhességi vizsgálatot. Valahogy érd el, hogy elmenjen veled egy gyámhivatalhoz. Ha nincs terhesség, nincs tovább. Ha van, kérd az apasági vizsgálatot. Ha te vagy az apa, kérj terhességmegszakítást.

Rendkívül macerás, de sikerülhet. Ha mégse, jól jön később egy csomó ilyen stílusú jegyzőkönyv.

Már csak egy kérdést kell majd megoldanod. A lány olyan, amilyen. Ha a gyerek tőled van, akkor a te gyereked. Gondold végig, mit fogsz kezdeni a lelkiismereteddel. Mert az előjön ám a legrosszabb pillanatokban. Szóval mielőbb -így vagy úgy - tégy pontot az ügyre.

2018. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 minek beszélsz butaságokat?
2018. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"És azzal mit old meg? Kb olyan országokkal nincs kiadatási egyezmény, ahol úgyis szomjan döglik a sivatagba."


Nem körözött ember.

Ahhoz, hogy Ausztriában tiltani tudják a fizetéséből, ahhoz először tudni kell, hogy ott dolgozik.

Ha nem jelenti be itthon, akkor nem tudják meg.

A helyi hatóságok, meg nem tudják ezt. Nekem egyik kolléganőm férje így csinált. Írországból, átment Spanyolba. Vagyis feltehetőleg oda. Az ír hatóság, meg azt mondta, hogy itt a vége.

2018. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"tűvel kilyukasztja az óvszereim"


Kilyukasztott óvszer szétszakad felhúzáskor.

2018. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!