Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 évesen munkaviszony?

16 évesen munkaviszony?

Figyelt kérdés

A következőket sikerült több órás böngészés után megtudnom:

- 18 év alatt éjszakai műszak nem lehet (Éjszakai műszak: 22:00-06:00)

- 16 év felett, avagy a tankötelezettség megszűntével köthető egész éves munkaviszony (nem csak az iskolai szünetekben)

- Túlórázni nem lehet 18 év alatt

Ez mind szép és jó. Viszont!

Én egy 16/F vagyok. Már nem vagyok tankötelezett. Az idei tanévet egy esti tagozatos iskolában kezdem meg.

• Az esti tagozatos gimnáziumban az érettségihez kell az 50 óra közszolgálat teljesítése?

• Esti tagozatos iskola mellett dolgozhatok délelőttös (06:00-14:00) és délutános (14:00-22:00) műszakba? Hetente váltogatja a 2 műszak egymást. És ugyebár 2 hetente tudnék csak bejárni az esti tagozatra, délelőttös heteken.

• Délutános műszakpótlék járna nekem mint fiatalkorú munkavállaló?

• Alapbéren kívüli juttatások is járnának nekem?

• Bármi egyéb amit tudnom kéne?



2018. júl. 14. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Neked diákként mindegy, hogy melyik műszak mikor van, Te akkor mész amikor akarsz, egy hátránya van, hogy Neked két műszakhoz kell hozzászoknod, ami valljuk be, tudnak nagy különbségek lenni 2 műszak között (mű. vezető stílusa, milyen emberek vannak, stb. stb.). Ennél csak az a rosszabb, ha három műszak van, ilyenkor már olyan mintha mindig új emberekkel dolgoznál.


Ha esti tagozatos vagy akkor csak efosként mehetsz dolgozni, ezt diákszövetekezete válogatja, hogy engedi-e vagy sem. Viszont ez megkötésekkel jár, havi 15 napot mehetsz, évi 90-et és heti 5 napot.


A műszakpótlék kifizetését pedig az adott cég dönti el, hogy kifizeti e, pont ahogy a szünetek időtartamát is. Van amelyik cég bevonja a munkaidőbe a szüneteket is + bérpótlékot is fizet, van amelyik meg nem fizet bérpótlékot és 7 óra x percet fizet csak ki, a szüneteket nem. A bérpótlék pedig úgy néz ki, hogy este hat után +30% óránként.


Alapbéren kívül diákként semmit se kapsz, még a buszjegyet sem állja, sőt esti tagozattal gyanítom még a tb-t is magadnak kell fizetned...


Érdemes megkérdezned egyébként a diákszövetkezete aki kiközvetít :)

2018. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem diákszövetkezeten keresztül akarok menni, abba nem fogok belemenni soha.

Hanem magához a céghez, munkaszerződéssel.

Tehát, mint egy rendes dolgozó, csak túlórák nélkül.

A cégnél alapból 2 műszak van, éjszakai nincs.

Most nyáron még csak augusztus 3.-ig van a munkaszerződésem a nyári szünet miatt, és csak délelőttös műszakban, napi 8 órába, szünet bedolgozással.

Viszont úgy tervezném, hogy lejár ez a munkaszerződés, utána mennék oda 09.01.-től vagy 10.01.-től mint fiatalkorú rendes dolgozó rendes munkaviszonyban, 2 műszakban napi 8 órával és hát 18 alatt még túlórák nélkül, és emellett ugye az esti tagozatos iskola.

A munkajogi szabálykönyv szerint csak a fent leírt megkötések vannak.

2018. júl. 14. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Diákszövetkezettel jobban járnál, de esti képzés miatt nem biztos, hogy lehet
2018. júl. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Diakszovvel nem lehet estin, de nem is kell mert már megvan egy hely ahova mehetek majd normálisan csak ők azon izélnek hogy 18 éves kor alatt nem lehet délutános műszakba, pedig csak ejszakain nem lehet
2018. júl. 15. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!