Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Büntethető-e az a szülő, aki...

Büntethető-e az a szülő, aki rendszeresen 18 éven felülieknek való szerencsejátékot játszik a gyermekével?

Figyelt kérdés

Név szerint rendszeresen kaparós sorsjegyet vásárol a gyermeknek, kb 4 éves kora óta. A gyerek azóta minden sorsjegyet, lottó játékot és egyéb hasonló szerencsejáték fajtát ismer és játszik. A szülő korábban szerencsejáték függő volt (elvileg már nem az...)


Milyen büntetésre számíthat a szülő?


2015. ápr. 23. 16:47
1 2 3
 1/23 stiw válasza:
100%
Anno pár évig nekem is vett édesanyám kaparós sorsjegyet, amikor 7-8 éves voltam. Ameddig felnőtt veszi meg az adott sorsjegyet, majd adja le, semmilyen szabályt nem sért, legjobb tudomásom szerint.
2015. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
a rendszeresség mit jelent? havonta vesz neki egy 200ft-os sorsjegyet? Azzal mi a baj? Ha mértékletességet lát a gyerek, abból gond nem lehet. 1-200 ft-ot nyugodtan elkölthet az ember csoki helyett "próbaszerencsére". Ha ennél sűrűbben csinálja, akkor az már gáz. Büntetni viszont nem fogják, mert nem a gyerekkel veteti meg. Ha vele vetetné, akkor se a szülőt büntetnék, hanem a boltot.
2015. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen törvénybe ütközö dolgot nem tesz a szülö, éppen ezért nem is jár neki semmilyen büntetés.
2015. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

a felelősség csak azt a kasszást terheli aki fiatalkorúnak kiadja

mivel év vesztes voltam gimnázium 11.ben rendszeresen én voltam a tippmix feladó a középsuliban

2015. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát hiába van rajta a sorsjegyen, hogy csak 18 éven felüliek játszhatják, mégsem jár semmi felelősségrevonással, ha egy kisgyerek teszi ezt? Pláne, hogy a szülő függő volt és a családja életét veszélyeztette?
2015. ápr. 23. 17:04
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Tulajdonképpen MI BAJOD van?


Az nem büntény, ha egy gyerek kap egy-egy sorsjegyet.


Annak, hogy a szülö függö volt-e vagy sem, semmi köze ahhoz, hogy a gyereknek vesz néha, föként, hogy a kérdésed szerint már nem az.


Miért akarsz mindenáron ebböl ügyet csinálni?


Szerintem sokkal nagyobb probléma a TE hozzáállásod a témához.

2015. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha a gyerekemből is függő lenne. A TE hozzáállásoddal van baj barátom.
2015. ápr. 23. 17:14
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút retardàlt hozzààllàs....felhomàlyosìtalak, hogy 18 éven alulinak tilos KIADNI. Gondolom nem a gyerek àll a pultba, te ìrod hogy anyàd vàsàrol, a kutyàt nem érdekli,hogy ki kaparja le azt meg fõleg nem ,hogy régen eljàtszotta a hàzat...körberöhögnének a rendõrségen...
2015. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Drogos is lehet még belõle...vagy költheti egy luxus lakàs àràt cigire egy életen àt. Aki nem hajlamos rà az nem lesz az, aki meg igen annak mindegy ,hogy adjàk vagy megszerzi....igaz ez a szerencsejàtékra is...
2015. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Én is játszottam kaparósokkal,a lekapart összeget megkaptam mindig(nagyot nem is kaszáltam vele.)

Nagyi vette olyan 5-6 éves koromtól 10-11 évesig.

Most 20 vagyok,nem lettem függő,nem vettem magamnak sorsjegyet.

2015. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!