Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma 20 centi híján ráesett...

Ma 20 centi híján ráesett mind két autómra egy hatalmas ág. Mi ki fizette volna a káromat?

Figyelt kérdés

Általában egymás után parkolnak az autóim, ma ahogy néztem a kamerán egy hatalmas ág az autóktól 20 cm-re zuhant le. Az autók összértéke nem éri el a fél milliót, casco nincs rajtuk tehát, pedig akartam, de nem lehet..


Sőt van egy még nagyobb ág ami bármikor kitörhet és akkor tényleg vége szegény autóimnak meg a munkámnak is. Elparkolni nem tudok, az utcába szólnak a bérleteim, és az egész utca ilyen veszélyes.


Mit tennétek a helyembe ?


Ki fizette volna a kárt?


2018. júl. 18. 20:56
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Kié a fa?
2018. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nincs kiírva semmi, gondolom önkormányzat.
2018. júl. 18. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:

2 dolgot tehetsz.

Önkormányzatot felszólítod tértívevényesen, hogy vágjon le ágakat, egyéb esetben övék a kár. 4-5 ilyen levél. Meg van az eredménye.

Vagy te vágod le.

2018. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azon túl vagyunk, 100 ezer lenne 1 fa levágása, csak én meg a szomszédom szállna be, mást nem érint.. de oké, holnap irok levelet meg csatolom a videót, vagyis az wlérhetőségét.
2018. júl. 18. 21:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem senki.
2018. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Közterület, így valószínűleg önkormányzati tulajdon.


Ha elszáradó ágakról van szó, amelyekről lehet tudni, hogy maguktól le fognak esni, akkor a tulajdonos önkormányzat kötelessége gondoskodni arról, hogy ez ne következzen be.


Ha viszont pl. egy vihar letöri az amúgy egészséges ágakat, vagy akár kicsavarja az egész fát, akkor vis major.

2018. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező néz körül környékeden veszélyes fa döntőknek.

Nekünk most vállaltak különösen nehéz körülményűt 15 ezerért.

2018. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akinek a jég elveri a termését, annak ki fizeti meg a kárát? Senki.

Akit kizsebelnek a villamoson, annak ki fizeti meg a kárát? Senki.

Árvízkárosultak olykor a teljes vagyonukat elveszítik. Nem téríti meg a kárukat senki.

Akkor te miért várnád el ugyanezt? Az élet nem csak mese habbal, van olykor zacc is. Vicces, hogy erre még nem jöttél rá önerőből.

2018. júl. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értelek-értelek és igazad is van, de én éves 100 ezer forintot fizetek azért, hogy még mind két nevemen lévő autó a lakhelyem emőtt parkolhasson és vagy ne büntessék agyon vagy ne kelljen az interspár parkolóba parkolnom én naponta oda vissza 10km-t járkálnom gyalog.


Érted Te is , ügye? Te is aggódnál. És hidd ha nem dombon laknék én lennék az első aki hisztizne mobilgátért, hogy ne érintsen az árvíz , vagy bármi. Mondjuk a fagy ellen nem lehet védeketni, de ami ellen lehet az ellen kéne. Remélem nem bántottalak meg.

2018. júl. 19. 07:08
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, kizsebelés, kellene kamera mindenhová és a lopást szigorúbban kellene büntetni, tényleg nem ez a téma, de ilyenkor még én is akit még így soha nem károsítottak meg, igen pártolom a közel-keleti módszert, nem kell az a kézfej ha bűnt követtél el vele..
2018. júl. 19. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!