Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolhat-e hatalmas céges...

Anna0323 kérdése:

Parkolhat-e hatalmas céges kamionjával a szomszéd a köztünk levő utcában?

Figyelt kérdés
Rossz szomszédság török átok! -tartotta a régi magyar mondás. Hát nekem bejött. A drága szomszéd reggel 9-től estig legnagyobb hangerővel üvölteti a rádióját, mintha bucsu lenne a faluban. A gyerekeit az utcán neveli, őrült üvöltözések közepette. Ha dolgozik nem tudok hova nézzek, mert állandóan a kőműves dekoltázsát villantja, a maga 130 kg-val. Kamionos, napi hazatéréssel, a fent említett járművet a kettőnk közti szűk utcán parkolja, nem látok mást ha kinézek, mint nagy fehérséget, de az hagyján, hanem a reggeli háromnegyed 5-ös indulásnál mindig felébredek és már nem tudok aludni. Ezt a sok élhetetlen viselkedést még sorolhatnám..... Hát most már a 10 évnyi munkánkkal rendbe tett házat árulom. Nekem még összetűzésem nem volt szomszéddal, pedig vasutas kolónián is éltem, ahol sokan együtt laktunk. Várom válaszotokat, mit tehetek legalább a kamion ellen, hogy ne minden hajnalba kelljek.Ja még annyit, hogy az Algopyrint és nyugtatót állandóan szedem ellenük és már füldugót is beszereztem. 10 emeletes panelban is éltem, hát az ehhez képest nyugalom szigete volt!!!!!!!!!!!!!!!!

#szomszéd #kamion parkolás a ház előtt
2016. jún. 20. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Ezt miért is ide írod?

A kamion már a sokadlagos problémád csak. Mert velejéig gyűlölöd a szomszédodat.

Egyébként, ha a kresz szabályainak megfelelően parkol akkor nem tehetsz semmit

2016. jún. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megosztottad a véleményedet velem, de nem Te élsz mellette! További szép napot.
2016. jún. 20. 07:35
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Saját magaddal vam problémád, magadban kellene rendet tenned, és máris nem zavarnának mások... Hangos emberek mindenhol vannak, ha már egy motor zúgására is felriadsz, ott nem a kamionnal van a baj...
2016. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Valóban nem, én a saját szomszédom mellett élek.

Arra próbáltam csak felhívni a figyelmed, hogy csak indulatból hisztizel itt, ami nem ebbe a kategóriába való.

Ráadásul, úgy tűnik, hogy a kamion a legkisebb gondod.

Amire egyébként nem csak véleményt, hanem választ is kaptál.


(Ha egy utcaképet küldesz akkor lehet kicsit elemezni az utcai helyzetet)

2016. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint: igen...

De, lehet, hogy nem szabad. A kérdésből nem derül ki, hogy van-e rá engedélye; lehet, hogy nem is tudod, hogy van-e, vagy sem. Mindenesetre, erről „A közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról” című, 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet szól.


„1. § (1) E rendelet hatálya

a) azokra a természetes személyekre és jogi személyekre terjed ki, akik (amelyek) Magyarország területén belföldi vagy nemzetközi forgalomban (ideértve az átmenő forgalmat is) – a személygépkocsit és az autóbuszt kivéve – közúti járművel vagy járműszerelvénnyel (a továbbiakban együtt: jármű) közúti közlekedési szolgáltatást végeznek, vagy Magyarország területén közúti személyszállítási tevékenység végzésére használt járművet tartanak üzemben; továbbá

b) azokra a magyar állampolgárságú természetes személyekre és azokra a Magyarországon bejegyzett jogi személyekre és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetekre terjed ki, amelyek Magyarország területén kívül magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel közúti személyszállítást végeznek.”


„7. § (1) Közúti közlekedési szolgáltatáshoz használt jármű — a (3) és (4) bekezdésben foglalt esetet kivéve — közúton vagy más közterületen nem tárolható.”

„(3) Ha az üzemben tartó a közúti közlekedési szolgáltatást legfeljebb 3500 kg legnagyobb megengedett össztömegű gépkocsival végzi, e járművet a közúton vagy más közterületen is tárolhatja.

(4) A közút kezelője kivételesen indokolt esetben — olyan helyen, ahol a jármű a közúti forgalmat nem zavarja — hozzájárulhat a közúti közlekedési szolgáltatáshoz használt bármely jármű (járműszerelvény) közúton való tárolásához. Más közterületen az ilyen jármű tárolásához közterülethasználati engedély szükséges.”


Ha hatalmas céges kamion, akkor a 7. § (3) alapján nem parkolhat ott. De, lehet, hogy rendelkezik a (4) bekezdés szerinti hozzájárulással, illetve engedéllyel.


A rendelet hatályos változata elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban is: [link]

2016. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember amikor társasházból kertesbe költözik, azt reméli, hogy a nyugalom szigete vár rá. El kell keserítselek, ez pont fordítva van.

Egyik helyen a flex zúg, a másikon a fűnyíró, gyerek zsivaj mindenütt. Hol egyik hallgat zenét hol a másik, egyeseknek meg örökké ugat a kutyájuk.

Ezek csak azért tűnnek fel jobban, mert sokszor csendből hasít bele hirtelen valamelyik valamelyik általam leírt példa. Nem hibáztatlak, mert nem vagyunk egyformák, én pl. délután nagyon jól tudok aludni, ha beszűrődik egy kis életzaj. Gyerekzsivaj kimondottan megnyugtat, és a fűnyíró sem zavar ha kicsit messzebbről jön.

De vannak olyanok, akik tényleg síri csendre vágynak. Anyósom folyton a repülőkért reklamál, mert hogy mifelénk folyton megy egy repülő. Én ezeket már meg sem hallom.

Anyám folyton az autókon kínlódik, mert hogy reggel milyen sok autó megy a ház előtt. Ezért átrendezték az egész házat, hogy ne az utcafront felőli szobában aludjanak.

De a legviccesebb: A sógornőmék már egy éve el akarnak költözni panelból kertvárosba, de a mai napig azért nem találták meg a megfelelőt, mert amikor kiszemelnek egyet, kiülnek oda órákra és azt fülelik, hogy milyen zajok vannak. :-D És persze mindig vannak. Már mondtuk nekik, hogy költözzenek tanyára.

Hidd el, hogy azt hallod és látod meg amit megakarsz. Pl. a szomszédod seggdekoltázsát nem szükséges meglátnod, nem hiszem, hogy a szélrózsa minden irányában azt látod.

A zajokra is igaz, azért idegesít, mert tiltakozol ellene. Van a közelünkben egy kis termetű, vékony hangú kutya, aki állandóan vakkantgat. Én észre sem vettem egészen addig, míg az egyik szomszédom el nem kezdett mérgelődni nekem, hogy őt mennyire idegesíti. És ahogy elmondta, rögtön felfigyeltem a kutya hangjára és kicsit engem is idegesített. Szóval szerintem pszichés az egész.

Persze őket minden idegesíti, van lovász is a környéken, és ők folyton a lószagra panaszkodnak. Én nem is érzem, annyira azért nincs közel. Meg aztán akit ez zavar, költözzön belvárosba és szagolja a szmogot és hallgassa az autók morajlását. Ja meg az, hogy az ő gyerekei meg a zenét bömböltetik az nem érdekes.

Azok közül amit leírtál, esetleg a rádióért szólnék, feltéve ha mindennapos. Az engem is kikészít, ha olyan stílust kell hallgatnom amit nem szeretek, meg épp nem is akarok rádiózni. A kamionparkolás ha szabályos, el lehet tőle férni egy személyautónak, akkor az ne zavarjon. Megkérheted, hogy álljon be vele az udvarába, de hidd el sokkal tovább fog tartani a beállás és az elindulás. Ha elférsz tőle ne zavarjon.

2016. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Te csak zsigerből utálod a szomszédodat. Amúgy meg hogy tudja reggeltől estig bömböltetni a rádiót hogyha kamionos?
2016. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ha hiszed ha nem a 6 éves lánykája sem tud játszani zene nélkül. Egyébként meg bocsi, hogy élek. Jól esett egy kicsit kiírni magamból, de úgy látom balul sült el. Van ilyen.
2016. jún. 20. 09:17
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
a kamionban bömbölteti, és a kérdező már hallja, ha hetedhét határon túl is jár
2016. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
8 -nem nagyon tudunk segíteni, kérdező... de miért is bámulod a "kőmüves dekoltázsát"? tedd a dolgodat, reméljük javul majd a helyzet
2016. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!