Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehető jogi feljelentés, ha...

Tehető jogi feljelentés, ha az interneten rendeltem egy számítógép elemet, a weboldalukon x dolgot írt, hogy ezzel kompatibilis, viszont nem megy a gépembe, és még az internet is mást ír?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult.

Szóval RAMot rendeltem. Minden megfelelt a feltételeknek. A weboldalon ez állt: DIMM 4GB stb...

A gépembe DIMMes is megy. Tehát bele is kellene, hogy menjen. De hibásan, illetve nem is működik.

Végül kiderült, hogy más üzletek és az internet is mást ír róla. UDIMMes csatlakozású.

Tehát a weboldalon az 123 sorozatszámú RAM DIMMes. De gyakorlatilag UDIMMes.


2018. júl. 26. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés? Normális vagy te?

Először talán vedd fel a kapcsolatot a küldő céggel, mondd ezt el nekik és kérj vagy cserét (értékegyeztetéssel) vagy visszaküldöd a terméket és visszakéred a pénzedet.

A gond az, hogy a kiszállítás és a visszaszállítás költségét mindenképp neked kell állnod.

2018. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kiszállítàs egy bizonyos összeg felett ingyenes. Már pedig az volt.

Holnap személyesen fogom bevinni, ès talán kicseréltetni.

2018. júl. 26. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
14 napos elállás
2018. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem bűncselekmény, hanem tévedés a részükről.

Élhetsz az elállás jogával, vagy kérhetsz cserét, ahogy írták is.

Akkor jelentheted fel őket, ha semmilyen neked megfelelő módon nem hajlandóak jóvátenni a hibájukat.


Én is jártam már így, hogy nyilvánvalóan, bizonyíthatóan valótlant állítottak a termékről.

Írtam nekik, hogy mivel az egész megrendelés az ő hibájukból lett végigcsinálva, ezért nehogy már az én költségem legyen a visszaküldés. Elnézést kértek, és utalták a visszaküldés árát is.

Másik esetben, mikor csak teljesen bóvli, használhatatlan volt a termék, akkor én viseltem a visszaküldés költségét.

De az esetedben ez nem játszik, ha személyesen be tudsz menni.

2018. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Visszaadtam a terméket. Leellenőrzik meg stb, és mondták, hogy 10 napon belül telefonál az az üzlet, amelyből rendeltem. Még 6 nap...
2018. júl. 29. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!