Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha utcán valaki kameráz, és...

Ha utcán valaki kameráz, és felkerülök a felvételre, indíthatok jogi pert, ha felrakja az internetre?

Figyelt kérdés
2018. júl. 27. 17:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

"vki azt hazudja otthon, hogy dolgozni megy, kozbe otthon kiderul, hogy szeretohoz ment"


Klasszikus duma, a bírók is ismerik már...

2018. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Muti a videót, Anélkül nehéz eldönteni.
2018. júl. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Klasszikus duma, a bírók is ismerik már..."


lehet, hogy klasszikus és lehet, hogy a biro is ismeri, viszont bazira igaz... snkinek semmi köze hozzá, hogy a masik hol jar eppen, plane nem a neten megosztva. De probald ki nyugodtan, plane az osztrakoknal, ha a rendor lekap, hogy mondjuk az autodban ott a fedelzeti kamera... de biztos veletlen nem szeretik, mert a biro is ismeri, meg mert klasszikus duma...

2018. júl. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Annyi igaz, hogy magánügy, semmi köze másnak, hogy valaki merre jár, az viszont tény, hogy a bíró hatásköre eldönteni, hogy a pert indítót vajon jogos sérelem/kár érte-e kizárólag a felvétel közzétételéből kifolyólag. Az általad felhozott példával annyi a bibi, hogy ha pl. én nem arra jártam amerre kellett volna, akkor közvetve-közvetlenül én magam is tettem azért, hogy fennálljon az esély a lebukásomra, ha esetleg valaki meglát. Nem mellesleg mivel bizonyítja be az illető, egy ilyen érvet, és hogy emiatt még kártérítés is járna neki?

Magyar szempontból meg felesleges nézni, hogy az osztrákoknál mi van, más ország, más törvények, és erre meg mondhatom, hogy érdekes, az oroszoknál meg szinte kötelező az autós fedélzeti kamera...

2018. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!