Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Indíthatok-e becsületsértési...

Indíthatok-e becsületsértési feljelentést a tanárom ellen?

Figyelt kérdés

Felhívtam egy tanáromat aki ellehetetlenített (tanszékvezető) az egyetemen, és volt egy két mondat amely fenyegető hangnemben hangzott el. Szerintem erről neki nincs hangfelvétele.

Nos abban maradtunk, hogy emailben kérek konzultációs időpontot tőle és még másik tanároktól. Én ezt kértem.

Nem kaptam rá választ, majd két héttel utána most kaptam egy levelet, hogy fegyelmi eljárás indul ellenem zaklatás és fenyegetés miatt az egyetemen belül.


Ezt továbbra is csak a rendőrség tudná bizonyítani, ráadásul több diáktól visszahallom, hogy állítólag én megfenyegettem a tanárt, szóval úgy tűnik még terjeszti is. Ez mindenképpen lejáratás, becsületsértés.


Mit tehetek?

Nyilván én is hibás vagyok, hogy túlléptem a dolgon, de 2 telefonhívás még semmiképp sem zaklatás, nem hivogattam hetekig, ráadásul felvette a telefont és beszéltünk, én azt gondolom normális hangnemben. Elktekintve attól, hogy utasítottam rá, hogy engem ő ne nézzen hülyének és ne szórakozzon velem, mert megbánja. Ez egy kicsit fenyegető lehetett.


2017. márc. 10. 16:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Esetleg bármiféle kártérítést az egyetemmel szemben?
2017. márc. 10. 16:13
 2/12 anonim ***** válasza:

Indíthatsz becsületsértési feljelentést te is! De az egyetem a sajat kutyajat vedi, mert nagy lejaratas lenne, ha egy tanar rontana az egyetem imidzsen. Mindent megfognak tenni, hogy te gyere ki bunosnek.

Felkene venni az egyetemmel a kapcsolatot, es valahogy megoldani belsoleg a helyzetet, szerintem ok sem akarnak botranyt...

2017. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Most mit mondjunk. Vannak normák akkor is, ha egyik fél se tartja be. Vannak szokások is, amelyek hosszú évek alatt alakulnak ki, és akár el is avulhatnak, mégis hosszú idő kell, míg megváltoznak.

Nem tudom, kinek van igaza, de nincs is jelentősége. Így nem beszélünk, sem idősebbel, sem tanárral, sem másokkal. Mert következményei lehetnek. Kicsit nagy az egód, hogy becsületsértést emlegetsz. Nincs itt szó semmi ilyenről, egy frusztrált tanár és egy túltengő magabiztosságot mutató diák torzsalkodása.


Ha elegánsan akarsz kiszállni, magadba szállsz, felkeresed a tanárt személyesen, és szigorúan négyszemközt elnézést kérsz, elmondod, hogy félreértés volt, talán meg is indokolhatod, továbbá elmondod akkori kérésed okát, ami magyarázhatja túlzott fellépésedet. Kérheted, ha van rá mód, tegyetek pontot az egészre, és legyen vége. Ha szükséges (mert ő hivatkozik rá), mondhatod, hogy nem a fegyelmitől való félelem hozott ide, hanem rájöttél, hogy dolgokat nem úgy kell intézni. De ha ő csak a fegyelmiben látja a megoldást, állsz elébe, lehet, hogy tiszteletlen voltál, de az nem fegyelmi kérdés (de szerintem idáig nem jut a dolog).

2017. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem várok el korrektséget tőlük. Sajnos.

Leírnám újból miről volt szó.

1: én aláírtam a hallgatói szerződést

2: sorra buktattak mindenféle tárgyból, ilyenek, hogy rajz, papírplasztika, stb, szóval pont olyan tárgyakból amik szubjektívek.

3: a végén már a műhelyből is eltiltottak és lejárattak a diáktársaim között, amikor már a közösséggel is megszakadt a kapcsolatom, gyakorlatilag kiestem az egyetemről, még mindig hallgató vagyok papíron náluk, de hallottam olyanokat, hogy engem már "kirúgtak" meg ne vagyok az egyetem "része" ezt csak fegyelmi eljárás keretein belül tehetik meg.

Halasztottam egy évet, majd MÉG EGY ÉVET, és most gondolkodtam, hogy végül is visszamegyek. Ennek örömére, felhívtam egy tanárt, aki letagadott minden engem a múltban ért sérelmet és mondta, hogy kérjek konzultációs időpontot, ekkor hangzott el az, hogy velem ne szórakozzon, stb.


az időpontokat lekértem, ahogy megbeszéltük de nem reagáltak, erre indítottak egy fegyelmi eljárást és a diákok között terjed, hogy én fenyegetőztem.


Itt nincs békés megoldás.

Másrészt én 4 millióval tartozom a magyar államkincstárnak azért, mert nem diplomáztam le. Ez egy művészeti egyetem.

2017. márc. 10. 16:26
 5/12 anonim ***** válasza:

"utasítottam rá, hogy engem ő ne nézzen hülyének és ne szórakozzon velem, mert megbánja"

Gondolom a fenyegetés ezzel így elég megalapozott. Szerintem akkor tudsz bármit is tenni az ügyben, ha lezárult a belső vizsgálat.

Ha nem találnak semmit, akkor jó esélyed lehet valamilyen nem anyagi kompenzációra. De mivel terjed a diákok között is a dolog, valószínű, hogy te járod meg.

Ezután esetleg valami független vizsgálatot indíthatsz, de ha a diákok közt is terjedt a dolog, valószínütlen, hogy jól jársz.

A legjobb amit tehetsz (főleg, hogy ilyen szubjektív tantárgyaid vannak, szóval nincs olyan, hogy mindent tudsz kategória), hogy iskolát váltasz és bízol benne, hogy a tanáraid nem fognak bemocskolni a másik intézménynél. Persze utóbbinak az esélye csökkeni fog, ha nagyon elhúzódik az ügy.

Plusz gondolom, ha a belső vizsgálaton bűnösnek ítélnek, akkor szépen megszakítják a jogviszonyodat.

2017. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eszem a művész lelked. Akkor miért nem gondolkodtál, mielőtt olyat mondasz egy tanárnak, hogy megbánja. Mással biztos nem b aszott még ki a tanára, ugye? Vagy csak rossz napja volt, ő is ember. Te meg már a második telefonhivásnál fenyegetőzöl. Kicsit sok az arc, nem?
2017. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Van rá bizonyítéka, hogy elhangzott a fenyegetés? Mert ha nem, ezt a fenyegetést, csak rendőrségi nyomozás esetén tudják bizonyítani akkor is csak különösen indokolt esetekben.


Egészen odáig ez rágalmazás.

2017. márc. 10. 16:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Lássuk a tanár nézőpontját. Hirtelen a semmiből felhívja egy évekkel ezelőtti diákja, akire valószínűleg nem is emlékszik, és számon kéri rajta a régi sérelmeit ahelyett, hogy pl az adott kar/tanszék hivatalos csatornáin intézné a hivatalos ügyeit. Mikor a tanár jelzi, hogy az illető nem jó ajtón kopogtat, akkor a kedves nebuló továbbra is a vélt sérelmeibe kapaszkodva csúnya dolgokat mond.


Hogy a tanárnak van igaza, az kétségtelen. Hogy büntetőügyet ebből csinálni van-e értelme (az iskola/tanár részéről), az vitatható.


Eddig a dolgok java része csak a te fejedben létezett. Most örülhetsz, most már tényleg tudják, ki vagy. Ha még kicsit rágod a sz***rt, tán még a világ közepébe is képzelheted magad egy pillanatra.

2017. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

az iskola belső vizsgálatot indít, csak a kérdező beszélt eddig a rendőrségről.

2017. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az iskola konkrétan azt írta, hogy azt jogi úton vizsgálják, hogy az ügy a fegyelmi bizottság hatáskörébe tartozik-e.
2017. márc. 10. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!