Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok,...

Milyen büntetésre számíthatok, kisebb értékben elkövetett lopásért?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm!

Sajnos volt egy nagy hibám,egy áruházban kasszásként átengedtem kosarat egy ismerősömnek, 2x játszottuk el ,lebuktunk, nekem már megvolt 1x a kihallgatás ,kisebb értékben elkövetett lopásért+gyanusítottként az ismerősömnek is hamarosan lesz

Az érdekelne a legjobban milyen büntetésre számíthatok? Diákmunkán voltam,mivel középiskolás vagyok,19éves

Előtte semmilyen problémám nem,volt a hatósággal! +Leírták a vallomásomban hogy megbántam az egészet.

Illetve: 120.000ft-ról van szó!

Ha esetleg pénzbírság kb mennyit kaphatok?

Előre is köszönöm a válaszukat!



2018. aug. 1. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"kisebb értékben elkövetett lopásért"

Az nem 120k!


Ha tényleg kisebb értékben lett volna, lehet egy megrovással megúsznád. Így nem, legalább közmunka, pénzbírság is esélyes. Meg tuti kár térítenetek kell a károsult céget.

2018. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez kimaradt bocsi:

"Ha esetleg pénzbírság kb mennyit kaphatok?"

Ezt nem lehet elmondani előre. Én azért számítanák legalább a lopott összeg körüli összegre.

2018. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az,így ált a levélben is
2018. aug. 1. 23:55
 4/12 A kérdező kommentje:
Esetleg azt nem veszik figyelembe,hogy iskolás vagyok és nincs keresetem?
2018. aug. 1. 23:57
 5/12 anonim ***** válasza:

"Esetleg azt nem veszik figyelembe,hogy iskolás vagyok és nincs keresetem?"

18+!

Közmunka, leülöd, keresel munkát (ha találsz ilyen háttérrel) és kifizeted.

2018. aug. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

50 és 500 ezer közti értékre elkövetett lopás már a Btk. 370. § 2) a bekezdéspont szerinti kisebb értékű lopás (50 ezer alatt szabálysértés lenne), ezért maximum 2 év szabadaságvesztés szabható ki.

[link]


Bírósági határozatok gyűjteményében nézhetsz utána, hogy erre mi a bírói gyakorlat:

[link]


2012 (évszám) C (sorszám) törvény (kibocsátó) 370 (paragrafus) jogszabályhelyet add meg, és azt hogy “büntetlen”.

Saccra, 200 napi tétel 1000-2000 Ft/nap összesen 200-400 ezer Ft pénzbüntetést (amit fizethetsz részletre) szabnak ki. Ha nem fizeted fogházra váltják. Meg még kapsz 300 óra közérdekű munka büntetést is.

2018. aug. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elnéztem, itt van bűnszövetség és üzletszerűség is és két rendbeli. Így már 3 év szabadságvesztéssel súlytható, nem is vétség, hanem bűntett.


Ez így kb. fél vagy egy év felfüggesztett börtönbüntetés lesz 2 év próbaidővel. Ami azt jelenti, hogy két és fél vagy három évig büntetett előéletű leszel, addig normális munkád nem lehet. (Pénzbüntetésnél tiszta lenne az erkölcsi bizonyítvány.)

2018. aug. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vagy Bírói figyelmeztetést fogsz kapni, vagy közmunkát.

Legközelebb gyárts vonalkódot, és matricaként ragaszd rá az eredetire, egy másik, olcsóbb termékét.:) (balfék)

2018. aug. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8:

A kamerán buktál le, nem "húztad" le az árut, igaz?

2018. aug. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amit előttem leírtak. Miért csináltad? Ennyire rosszul éltek/élnek?
2018. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!