Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kutya megöli a betörőt,...

Ha egy kutya megöli a betörőt, vagy akár egy gyereket aki átrugta a labdát és átmászik, milyen jogi következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Engem felelősségre vonhatnak? (Jól nézne ki...)

A kutyát elaltatnák?


Mégcsak nem is kell valami brutális harci kutya, elég ha a lábán/kezén elharap egy eret, foga minden kutyának van, és ha a betörő életképtelen és nem szorítsa le a testrészt és hív magára mentőt azonnal, esetleg továbbharcol a kutyával, ~10perc és elájul, elvérzik.


Történt már ilyen Magyarországon?


2018. aug. 1. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szamár már rúgott halálra embert.


Felfüggeszteett börtönt kapott a gazdája.


https://www.youtube.com/watch?v=lAJuHy8MZbc

2018. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

"Engem felelősségre vonhatnak? (Jól nézne ki...)"


Miért, kit vonjanak felelősségre ? A szomszédot ?

2018. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És elaltatnák a kutyát?

(Nincs arról szó hogy kiszökik, a betörő szökik be a példába xD)

2018. aug. 2. 00:34
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

"Miért, kit vonjanak felelősségre ? A szomszédot ?"


Mondjuk a betörőt? Vagy az már túl illiberális?

2018. aug. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha meghal a betörő, felesleges felelősségre vonni:D
2018. aug. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
A kutyát kell bíróság elé citálni mert a testi adottságával visszaélve túl reagálta a helyzetet.
2018. aug. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Attól, hogy az emberek úgy gondolkoznak, hogy "az én házam az én váram", a törvények és jogszabályok ugyanúgy vonatkoznak arra a területre is.
2018. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
77%
Sajnos te szívod meg. Az uborkás bácsika is megszívta, áramot vezetett a kerítésbe, ki is írta, hogy ne lopj, mert megbsz az áram, de sajnos Kalányos Pikacsu Dzsémszbond nem tudott vagy nem akart olvasni, megbszta az áram, kipusztult, és szegény bácsikát sittelték le.
2018. aug. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A csémszbondképzőbe nem tanítanak olvasást? Amúgy, ha olvasni se tud mért kár érte? Milyen hasznos tevékenységet képes így folytatni?
2018. aug. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek esetében valószínű a szülő - mint törvényes kepviselő- lenne a felelős hogy nem vigyázott rá megfelelően.

Miért Én feleljek azért hogy átmászott illetéktelenül az én magánterületemre és úgy esett baja ahelyett hogy csak szimplán becsönget és visszaadom neki a labdáját?

2018. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!