Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogszerű magatartása a...

Mi a jogszerű magatartása a munkáltatónak ha nem tud teljes bért adni mert nincs rá pénze? Hogy kéne jogszerűen eljárnia?

Figyelt kérdés

Ha egy munkáltatót, egy céget a hatóság (NAV) hatalmas bírsággal sújt, azt fizetni kell nincs mese ,mert ha nem fizetik kényszertörlés alá vonják a céget és felszámolják. De ha a cég a navos büntetést fizeti (részletekben mert egyszerre nem tudja) akkor nem marad elég pénze bérre.

Nem tud teljes bért fizetni, egyszerűen nincs miből.

Ebben a szituációban mi lenne a munkáltató jogszerű magatartása-ha nem tud teljes bért adni?

Mert itt mindenki fix béres határozatlan munkaszerződéssel van. Ami összeg bérként a szerződésben van azt oda kell adni -elvileg.

De ha egyszer nincs miből akkor nem fogja a cég odaadni ez világos.

Mit kéne tennie a cégnek jogszerűen ebben a szituációban?


Mert jelenleg az a gyakorlat megy hónapok óta hogy „adunk amennyit tudunk“ és csonkán jönnek meg a bérek, ad-hoc összegek hiányoznak kinek mikor mennyi (ennek 10E, annak 20E stb).

Semmiféle egyéb magyarázat nincs a cég részéről csak annyi, hogy „ennyit tudunk adni és kész“.

Mi lenne a jogszerű magatartása a cégnek?


2018. aug. 2. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Épp annyira jogszerű mint mikor berontasz a bótba:

-Kenyeret ide, de tüstént!

Aztán lecsapsz a pultra egy öt forintost.

-Ennyit tudok adni érte baxmeg!


Jogszerű magatartása? Vagy nem dolgoztat vagy kifizet. Nincs harmadik ūt.

2018. aug. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A közhiedelemmel ellentétben egyébként nem neked kell a megoldáson gondolkodni. Vegyen fel hitelt, adja el a nyaralóját vagy állítsa ki strichelni a feleségét meg a lányait. Ha igénybe veszi a munkád, akkor annak ellenértékét is ő köteles előteremteni és az összes bíróság leszarja hogy honnan.
2018. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De amúgy próbáld ki te is. Menj be a teszkóba, vásárolj harminc ezerért majd a pénztárnál adj egy huszast és mondd azt hogy tízet visszatartasz nav bírság miatt. Rögtön meglátod mennyire jogszerű...

Hahaha...

2018. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy hadd kérdezzem már meg, hogy tudsz ilyen fogyatékos kérdést kiirni?

Európa melyik államában jogszerű fizetés nélkül igénybevenni valamit?

2018. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudjál róla ezzel te is jogsértést követsz el. A törvény azt írja elő, hogy minden tárgyhót követő tizedike éjfélig a mankabéred teljes összegét köteles vagy felvenni. Még ha le is akarsz mondani a fizetésedről, jogszerűen csak úgy teheted meg ha először felveszed és utána fizeted vissza. Mivel a tulajdonodban lévő pénz már arra költöd amire akarod, akár adományra is az éhező főnöködnek, de a fizetésed mindenképp köteles vagy felvenni.


Bajnai mondjuk ezt úgy oldotta meg, hogy előbb a teljes fizetését a számlájára utalták, majd jelképes egy forint híján visszautalta. Ez a lehetséges kiskapu, de a törvény arra nem ad lehetőséget, hogy elve fel se vedd.

2018. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elmondok még egy esetet. Dolgoztam olyan helyen, ahol szerződést mindig szigorúan a minimálbérre kötötték és a többi pénzt jutalom és ilyen olyan juttatások címén kaptad. Ha valaki elcseszett valamit, egyszerűen csak nem kapott jutalmat. Azon viszont nem kellett jogászkodni, hogy jogos-e a levonás, hiszen a fizetéséből soha egyetlen fillért sem vontak le jutalmat meg nem kötelező adni.


De a te esetedben egyszerű szerződésszegésről van szó. Az meg cumi a munkaügyi bíróságon. :D

2018. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

jogiforum hu-n ezt a választ kaptam. Tanulságos.

Tehát a cégnek minden más kiadása előtt kéne a bért rendeznie és ha már azt rendezte csak akkor rendezhetne mást, már ha marad még valamije.


A másik meg ugye az "ön"felszámolás.... életszerűtlen hogy egy cég majd maga ellen kezdeményezzen felszámolást hogy józsimelóst kifizethesse... hülye lenne.



A bérek privilegizáltak még a csőd és felszámolási eljárásban is; tehát nagyon nincs rendben, hogy épp azokat nem fizeti ki a cég, mi közben más tartozásait rendezi.


Ha egy cég fizetésképtelen vagy csődöt kellene jelentenie vagy felszámolást kezdeményeznie magával szemben.

2018. aug. 2. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!