Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Lejárt" felmondással a tulaj...

"Lejárt" felmondással a tulaj kidobhatja őket így az utcára?

Figyelt kérdés

A barátomék bérletét eladta a tulajdonos, nevetségesen kevés időt adott nekik a kiköltözésre. Hosszas huzavona után írt egy felmondást, de nem volt a jogszabályoknak megfelelő, mert nem a Ptk-ban szereplő 15 napos határidőt írta bele, hanem kevesebb, mint tíz napot.


A bérleti szerződésük szóban köttetett, mert a tulajdonos nem akart fizetni a bérleti díjuk után a NAV-nak, viszont van hangfelvételük, ami igazolja, hogy minden hónapban fizettek neki, szomszédok is tudják, akik hajlandóak kiállni mellettük.


A gond az, hogy pár napja a tulaj kihívta a rendőröket a tulaj, hogy tegyék ki őket. Ők azt mondták, a felmondás teljesen rendben van úgy, ahogy ő megcsinálta, csak nem akkor jár le, mikor kihívta őket, hanem néhány nappal később. Akkor azt mondták, hogy néhány nappal később megint kijönnek és ők dobják ki őket.


A családfő bement a rendőrségre, hogy ez mennyire jogszerű jogerős bírósági végzés nélkül az ő részükről, többször is lekoptatták, ma azonban beismerték, hogy tényleg nem rakhatják ők ki. DE hozzátették, hogy X napon akkor is ki fognak jönni és nem fognak közbeavatkozni, ha a tulaj és az ismerősei megragadják és kivágják őket a lépcsőházba a cuccaikkal együtt, ami meg ugye a tulaj részéről önbíráskodás...


Azt nem tudom, minek minősül, ha önbíráskodást tétlenül néz a rendőrség/közreműködik benne....


Így megtörténhet a kirakásuk?


(Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akik értenek az eljáráshoz, és nem olyanok, akik csak ítélkeznek. Amióta be lett jelentve, hogy menniük kell, őrülten keresik az új lakást, én és más ismerősök is keressük nekik, de egyszerűen pang a piac ebben a térségben, csak a rengeteg kereső van.)



2018. jún. 17. 11:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
Nem hat meg a baratodek sztorija. Kepzeld magad a tulaj helyebe, te akarnal olyan lakokat akik rendszeresen kesve fizetnek es tartoznak? Gondolom valami ilyesmi ok miatt rakjak most ki oket. Szoval a tanacsom: dolgozni kell! nem elinni a penzt meg elkolteni cigire! Es rendesen fizetni valamiert amit igenybe vesz.
2018. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%
Es legfokeppen nem kell hazudozni, hogy "most nem tudok fizetni mert beteg lett a gyerek, de jovoheten mar fizetek"
2018. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
59%

Ez jogilag nem önbíráskodás, az egy személy elleni erőszak (ill fenyegetés), ez meg csak egy kiköltöztetés. Szóval ez nem BTK-s kategória, hanem polgári jogi vita, ezért a rendőrség alapesetben nem fogja megakadályozni a kiköltöztetést.


"Az elkövetési magatartás a személy elleni erőszakkal vagy fenyegetéssel valaminek a tevésére, nem tevésére vagy eltűrésére kényszerítés."


[link]

2018. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
Na meg ilyen hogy hangfelvetel?? Mi ez a sumaskodas! A baratocskadrol lesut hogy nagy csalo.
2018. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

Ezt már egyszer másként fogalmazva megkérdezted.

Akkor is elmondtuk, hogy nem teheti ki őket, különösen nem rendőri közreműködéssel!... mert ezt nevezik rendőri túlkapásnak, ami ellen a megyei kapitányságon is lehet bejelentést tenni.

A felmondásnak van egy menete és nem lehet 10 nap alatt ripsz-ropsz kilódítani valakit, aki addig tisztességgel rendezte a kötelezettségét.

Én nem tudom milyen uram-bátyám helyen lakik a barátod, de minden dokumentálva legyen részéről!

2018. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%

5-ös vagyok

Ezt persze arra az esetre írtam, ha a barátodék mindig mindent lelkiismeretesen rendeztek.

Ha nem, akkor én is vágnám ki az élősködöket mint a taknyot, ...jog ide, vagy oda.

2018. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
Tehát aki valamilyen módon meg akar szabadulni a fejére nőtt lakóktól az gonosz, de titokban hangfelvételeket gyártani meg rendőrségre menni az rendben van? Hmm... erkölcsi értékrend!
2018. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Az első válaszolóknak: MINDIG PONTOSAN FIZETTEK MINDENT, NEM RONGÁLTAK, KIFOGÁSTALANUL VISELKEDTEK, EGY FORINT ELMARADÁSUK SINCSEN. A TULAJ AZÉRT PATTOG, MERT ELADTA A LAKÁST, CSAK NEKIK NEM SZÓLT RÓLA IDŐBEN.
2018. jún. 17. 11:31
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz elképzelni, hogy egy tisztességgel fizető, normálisan élő és viselkedő bérlővel így bánna el a tulaj!
2018. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Hangfelvételek meg azért készültek az én javaslatomra, hogy ha már ez a marha nem volt hajlandó írásbeli szerződést készíteni, akkor se legyenek teljesen kiszolgáltatva neki.
2018. jún. 17. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!