Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki leírná, mi is ez az...

Valaki leírná, mi is ez az e-személyi?

Figyelt kérdés

Bocs, ha rossz kategória, de nem találtam jobbat :D

Szóval azon felül, hogy egy személy igazolvány, mint a régi, és azokra a funkciókra használhatom (személy igazolás, utazás, stb.) mik vannak mellette? Elkezdtem neten olvasni, de elkezdett valami kártyaleolvasóról, meg PIN kódról írni és elvesztem.



2018. aug. 3. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyi benne a nagy varázslat, hogy a személyes adatokat digitálisan is tárolja.

RFID kártyaolvasó csupán akkor kellhet, ha digitális aláírás funkciót is használnád. Pl hivatali ügyeket tudod elektronikusan elintézni, ha nincs ügyfélkapud.

2018. aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami szuper benne, hogy nálunk az állam ingyen adja a minősített elektronikus aláírást és minősített időbélyegzést, ami a világ legtöbb helyén piaci szolgáltatás, minimum havi 3000 forintért. (A pár magyar szolgáltató legnagyobb fájdalmára.)


Ha egy 12 ezer forintos kártyaolvasót ha veszel, akkor az új személyi igazolványt abba téve számítőgéphez kötve tudsz elektronikusan hiteles iratok készíteni. (Ha állami szerveknek vagy önkormányzatoknak akarsz elektronikusan hiteles iratot küldeni ahhoz még ez sem kell, elég ha ügyfélkapu hozzáférést intézel/intéztél okmányirodán , epapir.gov.hu)

2018. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!