Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerű elhallgatni egy...

Jogszerű elhallgatni egy örökös létét?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg, hogy apám már nem él. Tartásdíjat nem fizetett, egyszer találkoztunk, vele volt a felesége. Hagyatéki eljárás során minden esetben megkérdezik, van- e tudomása örökösről.
2018. aug. 8. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag csalásnak számít.
2018. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem is úgy tűnik. Nem gondolom, hogy csiliárdokat örököltem volna, nem is megyek utána. 3500 Ft a népesség-nyilvántartónál, hogy kiadják melyik településen élt utoljára. Szerintem az ottani anyakönyvi hivatal is hibáz(hat)ott. Néhány éve ment el a volt férjem, és a gyerekünknek postán küldték a hagyatékátadó végzést. (Néhány ezer Ft-ról.) Tavaly meg valahogy az ügyfélkapun "véletlenül" lekérdeztem az adataimat, és a BM válaszolt, hogy melyik hivatal, mikor kérte le az adataimat. Ott szerepel a volt férjem utolsó lakhelyének anyakönyvi hivatala is.
2018. aug. 8. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A jegyző küldi a hagyatéki leltárt a közjegyzőnek. Abban elvileg szerepelnie kellett volna az összes gyereke nevének. Hacsak nem vagy kitagadva, de ahhoz komoly indok kell.

Az utolsó bejelentett lakcím szerinti illetékes közjegyzőnél érdeklődj. Ha tudod hol lakott és melyik hónapban hunyt el a mokk honlapján megtalálod.

2018. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökösnek ítéled magad, értesítsd a területileg illetékes bíróságot, hogy jelentkezel, mint törvényes örökös. Add meg a címedet, hozzáférhetőségedet, esetleg csatolj iratokat, amivel alátámasztod a kéréedet.
2018. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy ezek a közjegyzők csak besöprik a pénzt, semminek nem járnak utána. Hogy ha ők hivatali úton ki tudják deríteni, van-e más örökös, miért kérdezik meg?


Anyukám és az édestestvérei is szóltak hagyatékin, hogy a nagyinak van egy előző házasságból is gyereke.

2018. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: de a hagyatéki leltárt az együttélő házastárs/ismert örökös elmondása alapján állítják össze.

Ha elhallgatták, vagy nem tudták rólad, akkor támadható.


Na meg a másik kérdés: volt-e a nevén valami? Ha nem, mert életében mindent elajándékozott, akkor nincs örökség, ha a halálozás előtt 10 éven belül történt, akkor az ajándékozás támadható. Ilyenkor nézik, szellemileg rendben volt-e az ajándékozás idejében. Illetve milyen volt a kapcsolat, ki segítette többet. Ha nincs nyomós indok az ajándékra, vagy kihasználtak egy szellemi leépülést, akkor a köteles rész megítélhető.


Ha papíron eladta, akkor nincs mit tenni.


Illetve halála előtt ha kötött valakivel eltartási szerződést, akkor se számít a többi örökös.

2018. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha életében valamilyen módon átruházta a vagyonát a családtagokra, tényleg nincs mit kutakodnom. Ha végrendeletet hagyott hátra, esetleg a kötelesrész járna, de annyit nem ér, hogy utánajárjak. Nem esik jól, de ez van.
2018. aug. 8. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor nagyapám meghalt,nem lettünk meghívva a hagyatéki tárgyalásra(apám már régen meghalt,az ő részét örököltük volna ketten a testvéremmel.)Majd évekkel később találtak egy földet,amit ugye egyenlő részben el kellett osztani,volt is rá vevő.Akkor lett világos,hogy nagyanyám úgy intézte,hogy a nagyapám halálakor már minden az ő nevén legyen,csak erről az 1 földről(a sokból)elfelejtkeztek.

Másik nagyanyám meg mikor eltemette a 2.férjét,a hagyatékin elhallgatta,hogy van egy lánya a mostohanagyapámnak,így ő örökölt mindent.

Sőt nem hogy lánya,unokája is volt,de arról még szegény nagyapám sem tudott,mert megsemmisítette a mama azt a levelet,amiben tudatta volna vele a lánya az unoka érkezését.

Hány ilyen megtörténhet... és nyugodtan alszanak ezek az emberek az ágyukban éjszaka.A pénz mindenekfelett!Szomorú!

2018. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!