Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvezet jog minden...

A haszonélvezet jog minden esetben nagyobb a tulajdoni jognál? Anyám veri a mellét a semmire.

Figyelt kérdés

A mostani házunkon a tulajdoni jog az enyém, mert én kaptam vissza apámtól a családi házat, a haszonélvezeti jog az anyámé, mert akkor még kiskorú voltam.


Már csak ketten vagyunk itt, mostanába én vagyok a rossz gyerek, aki költözzön el, meg adjam el a házat, neki is legyen valami pénze, közben ő volt eltartva ebben a házban, évekig munkanélküli volt, itthon ült a seggén, semmi munkát nem keresett magának,

De a házon se lett 10 év óta semmi csinálva, még egy ablak se lefestve kb.


Szóval azon kívül, hogy csak a semmire játsza az agyát valóban meg van kötve minden oldalról a kezem a haszonélvezeti joga miatt?


Köszönöm

23L


2018. aug. 8. 20:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
46%
Igen, a legnagyobb. Ha azt akarja, hogy költözz el, akkor menned kell, mert amíg él, addig neki még ahhoz is joga van, hogy az engedélyed nélkül egy száz tagú családot odavigyen lakni. Úgyhogy ne pattogj.
2018. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szomorú.

Te se pattogj, kösz.

2018. aug. 8. 20:11
 3/19 anonim válasza:
25%
Szerintem igazad van, vannak ilyen léhűtő, semmirekellő anyák, akik ilyen undorítóan viselkednek, de sajnos a haszonélvezeti jog erősebb.
2018. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Sőt még arra is kötelezhet, hogy kifestesd a házat. Jó szórakozást, elleszel vele még egy darabig.
2018. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4%
#3: Az a baj, hogy olykor a valóság, ilyen undorító.
2018. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Egy dolgot tehetsz, eladhatod. Az eladáshoz nem kell a haszonélvező beleegyezése. De a haszonélvezet az eladás után is marad a házon, olyan hülyét meg nehezen találsz, aki így megvenné.
2018. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
34%
Nem köteleztetheti a ház kifestésére, csupán ha a tulajdonos nem teszi meg, akkor van joga hozzá a haszonélvezőnek, hogy kifesse.
2018. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
SZERENCSÉRE a haszonélvezeti jog az erősebb. Tudod, vannak rendes idősek\özvegyek is szemét gyerekkel, akik az utcára dobnák az öreget csak hogy övék legyen\eladhassák a házat amiben az idős él. Amúgy hogyhogy "visszakaptad" apádtól a házat? Egy kiskorúnak honnan volt saját háza? És ha te is ott laksz, hogyhogy nem lett lefestve egy ablak sem? Te sem csináltad meg?
2018. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

ne búsulj kérdező, majd csak meghal egyszer az édesanyád


Anyám, ki már a messzi végtelen vagy

S nem gyötrődöl, hogy nincs kenyér megint,

[link]

2018. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

A haszonélvezet erősebb, viszont az állagmegóvás a haszonélvező kötelessége.

Egyébként lehet, hogy nem lenne hülyeség eladni a házat a haszonélvezete megváltásával, kérdés, anyád hány éves. A haszonélvezeti jog értéke ugyanis az életkortól függ. Ami pénzed marad, ahhoz neki már semmi köze, vehetsz magadnak egy kisebb házat vagy lakást belőle.

[link]


Azt azért megjegyezném, hogy neked még kevésbé van jogod verni a melled a házadra, te ugyanis végképp semmit nem tettél érte. Az, hogy ő néhány évig munkanélküli volt, nem jogosít fel arra, hogy lenézd.

2018. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!