Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan élitek meg, ha...

Szülők! Hogyan élitek meg, ha a tini (vagy nagyobb főleg lány) gyereketek párjának sokkal jobb módúak a szülei mint ti és ezt ki is mutatják?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategória és jól fogalmaztam meg a címet. Húgomról lenne szó aki 27 múlt. De szerintem a 15 fölötti gyerekeknél már előfordúl a hasonló helyzet.

Történet: Jó állása van a húgomnak és a barátjának is,ahol a lány dolgozik a fiú is ott kezdett csak más részleghez került. Egyáltalán nem nagyképű a srác amkétkezi munkát is megcsinálja (keresztapámnál tehénganaj furikolás...) egy tényleg szép és igényesen tuningolt bmwje van kis szülői segítséggel vette.Szülőknek nagyon jó helyen balatoni nyaraló.... A szülők is kedvesek, szeretik a testvéremet viszont sok olyan programra viszik a lányt amit az én szüleim nem engedhetnek meg maguknak. Tesóm nagyon ritkán jön egyedül haza, általában ketten jönnek,na ilyenkor anyáék is próbálkoznak de ....valahol ez szerintem nem jó így. Vagy túl lelkiismeretesek?



2017. okt. 2. 19:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Röviden: Mi alsó középosztály, húgom barátjának szülei felsőközéposztály anyagilag, húgomat "kényeztetik" anyáék viszonoznák de nem teljesen tudják!
2017. okt. 2. 20:02
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

És neked ez miért okoz problémát?

Ha megtehetik, és szeretik a húgod, hadd törődjenek vele. Ez normális az ember "menyjelöltjénél".

Hogy nektek nincs annyi, mint nekik, azt meg miért kell cikinek tartani? Főleg miért neked, mert te problémázol, nem a szüleid, úgy látszik?

2017. okt. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi baj nincs ezzel, inkább az lenne kellemetlen, ha a húgod nem akarna menni, mondván hogy nem tudják majd viszonozni. Nem kell, nem az a lényeg. Gondolom jó szívvel hívják a tesódat a programokra. Érthető, ha az emberben van egy kis rossz érzés emiatt, és az a jó, ha erről nyíltan lehet beszélni, kár, hogy az ilyesmi gyakran tabu téma.

2017. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szóval nem engem zavar, állítólag a leírásból úgy tűnik, sőt nekem jó mert engem hív a pasi nyaralni egy jó megjelenésű autóból szállok ki....

Ha örökre együtt maradnak nincs gond, de ha szétmennek és azon lesz a veszekedés,hogy tesómat elvitték ide meg oda..

2017. okt. 2. 20:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a pasi ebből gondot csinálna a szüleivel. Neked meg aztán teljesen felesleges ezen kattogni.
2017. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Azért egy leharcolt bmw, meg egy balcsi nyaraló nem akkora gazdagság, egyébként meg örülnék, hogy a lányom nem egy rossz családból származó csóróval jött össze, közös programokat meg nem kell csinálni feltétlen a szülőknek.
2017. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó leírtam,hogy az autó éppen hogy nem leharcolt, 4 felniből lehetne venni egy szutyok 10 éves swiftet. A nyaraló meg elég elit helyen van... De ha nem nagy dolog is, akkor is nekünk álom!
2017. okt. 2. 20:59
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Most téged is hív a pasi nyaralni? Nemcsak a húgodat? Inkább az a kérdés, hogy te miért is fogadod el az ilyen drága ajándékot, mint a nyaralás...
2017. okt. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két felnőtt, önálló életet élő esetében már nem releváns, hogy a szülőknek mennyi pénze van.
2017. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9es így lenne a normális, de anyagilag egyikük sem teljesen független a szülők szervezik a programok egy részét mint a mellékelt ábra mutatja!
2017. okt. 2. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!