Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha egy nagyobb...

Mit tennél ha egy nagyobb összeghez jutnál és a szüleid avval keresnének meg, hogy vásárolj nekik a Rózsadombon lakást mert mindig is ott akartak élni?

Figyelt kérdés

Nagyobb összeghez jutottam, igy vásároltam magamnak lakást és autót. A szüleim pár napja értesültek az anyagi helyzetemről és megkerestek azzal az indokkal hogy vásároljak nekik lakást a Rózsadombon vagy a Vár kerületben. Mindig is azon a részen szerettek volna élni, de nem tehették meg. Nekem kötelességem segíteni őket, mert felneveltek és ez sok pénzükbe került.

Zárójelben, miután leéretségiztem kijelentették ők nem tudnak költeni rám és felesleges tanulni.



2017. okt. 27. 14:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Neked nem kötelességed segíteni őket.


Az ilyen szülővel kár tartani a kapcsolatot, csak kihasználnak.

2017. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
18 éves korig amit költöttek rád, az szülői döntés volt abban a pillanatban hogy életre hívtak, utána meg, ahogy írod, már nem sokat... Megmondanám, amit segítettetek, abból max egy romos tanyára tellene, amire meg gondolom, nincs szükségetek, szóval inkább elköltöm arra, ami számomra fontos.
2017. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha hitelük lenne,ami bebukna és a lakhatásuk a kérdés akkor azt mondom hogy segíteni kell őket, de akkor is csak úgy,hogy szem előtt tartod a saját igényeidet is. Ezalatt azt értem hogy nem kell nekik X összegért luxusházat venni ha feleannyiért kapni 5 km-rel arrébb tökéletes átlagos otthont és így a saját jövőd építésére kell használnod azt az összeget amit csak a luxusra adnál ki.

Mivel nem ilyen okból kérik a segítséged, én nem tartom indokoltnak,hogy megvedd nekik.

2017. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Biztos, hogy nem vennék nekik.

Ha az lenne a helyzet, hogy ha elvinné a hitel a házukat, na de akkor se a rózsadombon, mert ők mindig ott akartak élni.. WTF??

2017. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%
Felajánlanák helyette egy kriptát Farkasréten...
2017. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
93%
A te esetedben mar csak azer sem vennek mert kijelentettek hogy nem olnek beled tobb penzt, legfeljebb felajanlanek egy osszeget, amit nem sajnalok, adjak el a jelenlegi lakhelyuket es vegyenek egy, ha jem rozsadombon, jobb helyen hazat, lakast..
2017. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
46%
Lottó? ;-)
2017. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
85%
A rózsadomb közlekedés szempntjából sem a legjobb. Elég időigényes tömeggel vagy kocsival felmenni a magassága miatt, ha pedig az egyik szülődnek bármilyen egézségügyi baja esik és esetleg gyalogolni kéne, az. bizony elég fárasztó. ( Egyik rokonom a dereka miatt a János kórház legmagasabb pontjáig alig bírt felmenni. A másik meg, hogy most hol, melyik kerületben élnek? Mert ha Pest egyik gagyi részén,akkor valamilyen szinten megérzem az álmodozásukat, de ha már alapból Budán laknak, felesleges bárhova költözniük. Buda Békáson kívűl elég drága, aki a budai oldalon lakik, alapból baromira szerencsés......
2017. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
48%
8-as vagyok, *megértem
2017. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem szoktak boldogok lenni az emberek attól, ha a legnagyobb vágyaik úgy teljesülnek, hogy ők maguk nem tettek érte semmit. A örömet a saját erőfeszítés gyümölcse adja. A szüleid nem szorulnak rá a rózsadombi lakásra, hiszen nyilván most is laknak valahol és amit nem rád költöttek, azt magukra költhették és költötték is. Egyébként is racionálisan kifejezetten tévedés a Rózsadomb és a Várkerület, rossz a közellátás, sőt a közlekedés is, a Várkerület nagyon hideg, Budapestnek vannak sokkal kellemesebb területei is. Legfeljebb adj nekik pár milliót, verjék el szabadon.
2017. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!