Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová tudom feljenteni ha...

Hová tudom feljenteni ha valaki megtéveszti az embereket és igy adományt illetve támogatást fogad el tőlük? Ha valaki szervezetnek adja ki magát és nem fedi a valóságot hol tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni hogy egy internetes weboldal, aki civil szervezetnek adja ki magát, támogatást "kér" az oldal látogatótól, felajánlás képpen hogy az ő tevékenységük továbbra is működhessen. Tudom hogy az oldal egy valótlan, semmilyen bírósági bejegyzésben nem szerepel mint szervezet akár civil akár közhasznú...

Mindegy minek nevezzük, civil, közhasznú, ilyen olyan szervezet, sehol sincs bejelentve,kitaláció az egész. Mint ha például én mint magánszemély holnap feltételezem csinálok egy weboldalt, kiirom magamra hogy közhasznú egyesület vagyok , szervezet stb... És küldjenek nekem pay pal rendszeren keresztül támogatást hogy támogassák a munkámat a jövőben is. Ez csak példa volt eszem ágában sincs természetesen ilyet tenni viszont az az illető vagy illetők ezt teszik. És már eleve felháborító az egész "tevékenységük" az interneten keresztül amit művelnek átverik az embereket mint ha ők valami szervezet lennének , de ez a támogatás kérés nálam itt betelt a pohár. Személyazonosságukat elrejtik. Weboldal és Facebook oldaluk van. Kérdésem hogy hová, hogyan tudok feljelentést tenni ellenük? Hová forduljak bejelentéssel ha egy magánszemély szervezetek adja ki magát ami nem fedi a valóságot és ráadásul adományt is gyűjt???!


Elnézést kérek ha kicsit zavaros a kérdésem de késő van már, valoszokat előre is köszönöm szépen!!!


2018. aug. 10. 01:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Emeld ki és keress rá arra amit az első válaszoló írt. Elfogsz jutni a 6. válaszoló által is említett biztonságos internetre. Nyisd meg és jelentsd.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..

2018. aug. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!