Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy fagyizót nem kötelez...

Egy fagyizót nem kötelez semmilyen törvény vagy jogszabály arra, hogy kiírja azt, hogy a fagyi, amit árul nem gyümölcsös igazából, csak gyümölcs ízű? Félrevezethetik a vásárlót a megtévesztő nevekkel?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Ember! Gyümölcsös élelmiszer nincs. Ma már minden műanyagbõl készül vegyi úton, szörp, üccsi, süti, fagyi. Meg ndre írják rá, hogy ez egy átbasszás?
2018. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehetne kötelezni őket, csak utána meg ők röhögve vinnék csődbe a Siót és társait. Mindenhol félrevezetik az embert, Siónál maradva narancslét is úgy csinálják, hogy egy kevés narancssűrítményt adnak az almaléhez és kész.
2018. aug. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az epres joghurt se eperből készül, csak szólok.

A világ 100 egység epret termel évente, viszont fogyasztani 1200 egységet eszik az emberiség. Na honnan lesz a hiányzó 1100 egység?

2018. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az eper az egy bizonyos fa kérgéből. Ugyanez a málna is. Árban töredéke a valódi gyümölcsének.
2018. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Aki azt hiszi, hogy a világ egyetlen pontján egyetlen élelmiszerüzemében is készül valami valódi gyümölcsből, az szellemileg teljesen fogyatékos.


[link]


[link]

2018. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Ez olyan mintha azt hinnéd hogy a virsliben van hús.
2018. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, ti elmebetegek vagytok? Az renben van, hogy a nagy része nem gyümölcsből készül, én is tudom, főleg ha ráírják. Merthogy rá kéne írni, ugyanis a fogyasztó megtévesztése az büntetőjogi kategória. Ugyanakkor nem igaz, hogy nincsen semmi gyümölcsből. Ez igaz nagyjából egy élelmiszerboltra, aminek a polcain valóban nem sok mindent találsz, de azért ott is akad egy-két dolog, pl. a biopolcokon speciális termékek, bár itt nem a bio jelző a lényeg. Fagyizóból viszont vannak igazi fagyizók igazi gyümölccsel, akik imennek a piacra, vagy mirelit gyümölcsből csinálják a fagyit, ez nem ördöktől való, és éppen azért éri meg, mert van rá kereslet. Mármost rákérdezhetek, meg megszagolhatom, ha engedik, vagy ránézésre megpróbálhatom megállapítani, de nekem az a véleményem, hogy erről kérés nélkül kéne tájékoztatni, vagyis megfelelően elnevezni afagyikat. Mert a magyar nyelv szerint a citrom fagyi az nem citromos fogyai, és nem citrom ízű fagyi. A magyar nyelv beszédes és szerintem a fogyasztók megtévesztése büntetőjog tudtommal. Kenyérnél is megvan, hogy mit lehet kenyérnek nevezni és mit nem, bár ezt csak az utóbbi időben definiálták, mert nem volt egyértelmű. Ellenben a fagyi nevei egyértelműek.
2018. aug. 22. 14:23
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ez olyan mintha azt hinnéd hogy a virsliben van hús."


Van csak kevés, és pontosan kötelező is ráírni! Hogy jön ez ide? Én semmit nem hiszek, nem arra kérdeztem rá, hogy van-e benne gyümölcs, hanem arra, hogy a jog szerint kötelező-e tájékoztatni!

2018. aug. 22. 14:25
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak egy megjegyzés egyébként: tegnap görögdinnyés fagyit kértem és sárgadinnye íze volt.
2018. aug. 22. 14:26
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

Mivel a fogyasztó számára a fagyi íze, állaga a mérvadó és nem az összetétele, így felesleges. És mennyivel vagy előrébb aztal, ha tudod, hogy pl. a citromfagyiba (ami alapból mesterséges aromával készül) 100 literenként belecsavarják egy valódi citrom felét, így már tartalmaz némi gyümölcsöt is, szóval szavad nem lehet...

Mellesleg jól írták az előző válaszadók: manapság már a limonádé is mesterséges aromából készül -ellenben a mosogatószer valódi citromlevet tartalmaz...

2018. aug. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!