Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A ház eladható-e ha én vagyok...

A ház eladható-e ha én vagyok a tulajdonos, az exem a haszonélvező?

Figyelt kérdés
Szétmentünk párommal, személyi hitel az én nevemen van,3,5 millió ft,amiből a házat vettük. Ő a haszonélvező én meg a tuljdonos. Elköltöztem, de a közüzemi számlák az én nevemen vannak.. ő fizeti, de pl a gázt most kapcsolták ki, mert több havi elmaradása van, telekom elmaradása 60.000 ft... azon gondolkozok, hogy elkéne adni a házat,abból kifizetni a hitelemet,a fenn maradó összeget, feleznénk.. csak nem biztos,hogy belemenni.. a hitelt ő törleszti (utal nekem),de az e havit nem utalta... milyen megoldások vannak erre vagy ilyen esetben ?
2018. aug. 24. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál. Csak a beleegyezésével lehet értékesíteni. A hitel plusz bonyolítja a kérdést, normális esetben minden megoldható, de ehhez kell két normális ember.
2018. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Illetveég annyi, hogy eladhatod a tulajdonjogodat, de ki veszi meg haszonélvezettel terhelten?
2018. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonjog azt jelenti, hogy te vagy jogosult értékesíteni az ingatlant. A haszonélvezőnek köze nincs ehhez. Viszont azt is tudni kell, hogy a haszonélvezetet nem is érinti a tulajdonosváltás. Így nyilván nem is lesz túl nagy piaci értéke egy ilyen ingatlannak, hiszen a következő tulajdonos kb. semmit nem tehet az ingatlanjával, csak értékesítheti (ahogy most te).
2018. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem adhatod el beleegyezése nélkül,és ki se rakhatod onnan.Számlák a neveden vannak,azt is neked kell kifizetni ha ő nem fizeti be.Hitel a neveden,azt is neked kell rendezni.A helyedben próbálnám megpuhítani hogy jobban járnátok az eladással.
2018. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, te nyugodtan eladhatod a házat, két módon: vagy haszonélvezettel terhelten, ez esetben jóval alacsonyabb áron, vagy lemond a haszonélvezetről, és piaci áron megy el az ingatlan. A lemondást megteheti ingyen, vagy kérheti, hogy fizesd ki a vételárból a haszonélvezeti jog értékét, ekkor ő is szerepel az adásvételin. Az értéket az alábbi módszerrel számolják:


[link]

2018. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Ja, egyébként a számlákat értelemszerűen fizetnie kell, a hitelt viszont nem, ha te vetted fel, csak a te neveden van a ház, és voltál olyan hülye, hogy haszonélvezetet adtál neki (bocs, de ez tényleg az öntökönrúgás tipikus esete.) Ezenkívül kötelessége az ingatlan állagát megóvni, minden olyan javítást, egyebet saját költségére elvégeztetni, ami ezt szolgálja. Azt javaslom, forduljatok ügyvédhez, és rendezzétek el a dolgot, hogy tiszta helyzet legyen, mert ez most így egy nagy katyvasz.
2018. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A számlákat,hogy kéne neki fizetnie, ha az én nevemen vannak a szolgáltatások ? Engem hívott a gázos is...stb
2018. aug. 24. 10:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő lakik benne, nem te. Neked nincs ott fogyasztásod.
2018. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam, hogy rendezzétek el a dolgot ügyvédnél. Te mindenképp akkor jársz a legjobban, ha eladjátok az ingatlant, és elszámoltok, kifizeted neki a haszonélvezet értékét, plusz azt, amit eddig a hiteledbe belefizetett, viszont levonod a közüzemi tartozásokat.
2018. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. A házat elvileg eladhatod, de a haszonélvezeti jog megmarad, azaz az új tulajdonosra nézve is közelezö.

2. A közüzemi számlákat annak kell fizetni, aki ott él (de ettöl függetlenül értelmesebb lett volna átíratni a nevére, mert akkor kevesebb a bonyodalom)

3. A hitelt csak akkor kell kizáróag neked fizetni, ha azt a házasság elött vetted fel, ha a házasság alatt, akkor jogilag közös, ha csak együttéltetek, akkor az a te magánügyed. Ebben az esetben az ex nem köteles semmit fizetni, kivéve, ha erröl van hivatalos megállapodás.

4. A legértelmesebb lenne ügyvéddel lerendezni a témát, mert így csak te jársz pórul!

2018. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!