Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért enged el a cég évek óta...

Miért enged el a cég évek óta ott dolgozókat felmondási idő nélkül? Mind közös megegyezés lenne?

Figyelt kérdés

Ha valaki évek óta dolgozik egy munkahelyen és felmond, akkor elvileg köteles lenne a 30 napos felmondási időt letölteni. Kivéve ha a munkáltatóval közös megegyezéssel válnak el és akkor megegyeznke benne hogy azonnal mehet.

Mostanában (utóbbi pár hónap) egy csomó ember ment el szinte egyik napról a másikra. Bejelentették h felmondanak, jöttek még pár napot, vagy annyit se.

De olyan is volt aki reggel ment oda a főnökhöz a felmondólevéllel, és még aznap távozott és ott volt 6 éve.

Nem értem: ilynekor nincs felmondási idő? Elvileg kell legyen mert ugyanolyan formaszerződésük van mint nekem és abban nincs benne h ne lenne felm idő.

Vagyis a cég eltekint tőle. De vajon mi érdeke fűződhet a cégnek ahhoz hogy egy 6 éve (pl) ott dolgozót 1-2 óra alatt elengedjen? Ez a cégnke nem lehet jó semmiképpen-miért mennek bele?

Mert azt értem hogy írnak egy közös megegyezést és akkor jogilag okés, na de miért írnak mindig közöst? Miért nem csap a cég az asztalra hogy 30 nap a felmondás és azt szépen le kell tölteni és kész?


2018. aug. 25. 09:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"; de indokolni kell, s perelhető, ha hazudott."


Meg az is kell hozzá hogy a cég a maga oldaláról makulátlan leygen ugye... mert mi van akkor ha én azonnalival felmondok nem jogszerűen és a cég meheetne bíróságra de maga is sáros más dolgokban és én meg azt mondom a cégnek: menj csak bíróságra de akkor előhozok ilyne olyan ügyet.... és a cég erre gondol egyet és mégse megy bíróságra hanme lenyeli a jogtalan felmondést mert tudja az ő szekrényében is bőven vannak csontvázak.

2018. aug. 25. 12:34
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért az nem ilyen egyszerű. A bíróságon azt tárgyalják, amivel kapcsolatban beadták a keresetet. Olyan körülményeket vesznek figyelembe, ami ahhoz szorosan kötődik. Tehát az összes valós vagy vélt sérelemmel egyik félnek sem lesz lehetősége a per folyamán előhozakodni. Csak akkor foglalkoznak vele, ha a szóban forgó keresethez tartozik.


Értsd: Ha Te bér nem fizetése miatt perelsz, akkor nem fognak azzal foglalkozni, hogy nem kaptál védőruhát, pedig a törvény előírja. Nem tartozik szorosan az ügyhöz, az egy más történet lesz.


Nálunk is minden dolgozót elengednek, ha azt írásban kérik. Miért? Mert, aki menni akar, az már nem fog érdemi munkát végezni, lehet, hogy több kárt okoz, mint hasznot hajt.

2018. aug. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 3 munkahelyet hagytam ott 26 év alatt, és mindenhonnan elengedtek felmondási idő nélkül, közös megegyezéssel. Nem akartak ki.aszni velem. Valamint, ha nem engednek el így, és mégsem dolgozom le a felmondási időt (mert azonnal kellett kezdenem az új helyeken), akkor csak a károkozás mértékében perelhettek volna, kár meg nem volt, mert a kollégák gond nélkül át tudták venni a munkámat.

Most ment el a cégtől egy gyerek 10 év után, ennek se örül senki, mégis elengedték, mert megértik a főnökök is, hogy az új cégnél sokkal többet keres, amit itt nem tudnak megadni neki. Meg arra is gondolnak, hogy hátha mégsem válik be neki az új hely, és ha barátságban válnak el tőle, akkor esetleg visszajön, és ismét egy gyakorlott dolgozót kapnak, nem egy újat, aki még évekig nem lesz teljes értékű ember.

2018. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igaz ez is lehet, csak én azt nem értem minek visít a főnök h megint elment valaki máról holnapra és nincs ember és legalább a felmondási idejét kitölthette volna-mondja a főnök.

Na de akkor miért nem kényszerítette ki hogy kitöltse a felmondási időt?

2018. aug. 26. 09:27
 15/15 anonim ***** válasza:

Mert "töketlen". :)


Ha valakit kényszerből tartanak ott valahol...

2018. aug. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!