Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek és mennyire van beleszól...

Kinek és mennyire van beleszólása/joga ebben az esetben, ennél a tulajdoni hányadnál a lakás használatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy lakás, melyben ketten tulajdonosok (haszonélvező nincs), 3/4 és 1/4 részben. Mindkét tulaj beleegyezésével valaki beköltözik. Viszont annak a tulajdonosnak akinek nagyobb része van a lakásban vissza akar költözni. Persze úgy, hogy az akkor bent lakót szeretné ha elmenne. Ha ezt az 1/4 részben tulajdonos meg akarja, akkor meg is tudja akadályozni? Ilyenkor milyen szabály/törvény érvényes?

Remélem érthetően magyaráztam, mivel a helyzet még nem "éles", így ügyvédhez nem fordulok, csak tájékozódom.



2018. szept. 3. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben jogerős szerződés van a lakás használatára, akkor az a perdöntő. Szerződést meg lehet szüntetni a felek közös akarata esetén, vagy bíróság eljárással, ha valamelyik fél nem akarja. Itt három aláírás van, kettő az egyik félként és egy a másik félként.

Amennyiben nincs jogerős szerződés, akkor a helyzet jogi szempontból zűrös, és az erőszakosabb, okosabb, csalafintább győz. Hogy ez ki, ismeretlenül én nem tudhatom.

2018. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A lakás még üres, csak előre tájékozódom, mert kilátásban van hogy rokonon segítek. Ezért a szerződés fel sem merült, viszont ha úgy adódik hogy szükség lesz a lakásra, kinek milyen joga van... Még egyszer köszönöm!
2018. szept. 3. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp írjatok szerződést. Ha valami gond lenne, valószínűleg úgyis bíróságra kell mennetek, de az még mindig jobb, mint a sehova nem vezető "de én azt mondtam..." vs "nem, nem azt mondtad" és hasonlók.

Bármennyire is segíteni szeretnél/szeretnétek, gondolom, azért nem annyira, hogy esetleg a most még megbízhatónak tűnő rokon rezsijét is fizessétek akár éveken keresztül.

Szóval írjatok egy lakáshasználati szerződést, amiben rögzítitek a felek jogait és kötelességeit - pl. a bentlakás időtartama alatt köteles az összes rezsit fizetni, a lakást jó karban tartani, az állagromlást megelőzni, az esetlegesen okozott károkat megtéríteni stb. Plusz a felmondási lehetőségekről is rendelkezzetek.

Szerintem nézd át a Lakástörvényt, a lakásbérletre vonatkozó rendelkezések adnak egy irányvonalat a ti helyzetetekre is.

2018. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm szépen! Tényleg normális a családunk, elképzelhetetlennek tartom hogy nem fizetné a rezsit és hasonlók, de mivel elég önző és énközpontú ember azt simán kinézem belőle hogy nem keresne mást ha úgy adódna a helyzet.

Az ajánlott törvényt átnézem, köszönöm! :)

2018. szept. 4. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!