Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jegyzői fizetési meghagyással...

Jegyzői fizetési meghagyással fizetésre lehet kényszeríteni egy munkáltatót?

Figyelt kérdés

Ugye a jegyzői fizetési meghagyásra elvileg fizetnie kell mert ha nem, akkor munkaügyi perré változik a ki nem fizetett meghagyás és akkor azt biztos elbukja a cég.

Elvileg.

De vajon meg merhetem ezt lépni? mert értem hogy fizet vagy nem és ha nem akkor per én ezt értem.

De vajon ez az egész nem azt fogja eredményezni hogy a munkáltató (fizet vagy sem) megválik tőlem akármilyen indokkal is, de kirúg? Nem fogja eltűrni hogy őt jogi eszközökkel fenyegető munkavállaló sarokba szorítsa. Ehhez nem kell nagy jósnak lenni.

Mert ha ez a vége a sztorinak akkor inkább köszönöm, nem kérem az egészet.


2018. szept. 4. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"megválik tőlem akármilyen indokkal is, de kirúg?"


De válhat meg tőled akármilyen indokkal. Ha nem valós az indok, az jogellenes munkaviszony megszüntetés, azért is perelhetsz.

2018. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerűen fognak tőled megválni:

" A megrendült bizalom miatt a további konstruktív együttműködés lehetetlenné vált, ezért munkájára a jövőben nem tartunk igényt!"


De valljuk be, még igazuk is lenne, hiszen te beperelted őket. A kérdés csak az, hogy ilyen helyen miért akarsz továbbdolgozni? (nem fizetnek, pereskedned kell a megdolgozott béredért)

2018. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
pont ezt mondta az ugyved is. h keszuljek fel h akarmi indokkal de el fognak tavolitani es ha "okosak" az indokon meg fogast se lehet majd talalni.
2018. szept. 4. 14:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor dolgozol tovább ingyen? Ha nem rúg ki akkor is el kell jönni ilyen munkáltatótól.
2018. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem dolgozom ingyen nem is irtam ilyet. a munkaltato majusra a mai napig egy filler bert se adott de elotte es utana van ber. tehat 1 honappal log nekem majus ota
2018. szept. 4. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Hagyjátok, semmit nem fog csinálni. Csak írogatja ki a kérdéseket, de nemhogy ő lépne ki ("nincs hova", pfff...), hanem attól fél, hogy kirakják, mint itt is látható.

Tessék, az egyik előző kérdése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9467..

Az utolsó kommentjére nem is reagáltam, tök felesleges.


P.S.: És hiába írtam le neki már vagy háromszor, még mindig nem tanulta meg, hogy KÖZjegyző.

2018. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
miert tan van hova kilepni? nincs. ugyan hova. igen van persze... kozmunka 57ert, 3 muszak szarert hugyert netto 90ert ilyen van igen...de ezeknel meg a mostani is jobb. tehat NINCS hova kilepni!!! nincs!! ami van oda hulye lennek menni szarbol a szarabba??
2018. szept. 4. 20:08
 8/11 A kérdező kommentje:
es igen eltalaltad!!! nem siman tartok, hanem egyenesen rettegek tole mi lesz ha elkuldenek!!! rettegek!!!!!!!
2018. szept. 4. 20:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Rettegés helyett kezdd el böngészni az álláshirdetéseket. Amikor megvan az új hely akkor lépsz. Ugyanis nem csak te vagy pótolható hanem a munkaadód is.
2018. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
akkor nem erted. potolhato igen na de mire? 3 muszakra netto ennyiert se? ilyenek lennenek de az meg kinek kell.
2018. szept. 5. 05:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!