Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenyelnétek hogy a munkáltató...

Lenyelnétek hogy a munkáltató egyoldalúan fizetést és munkaidőt módosított és nem is szólt nektek? Még szólni se szólt szart a pofátokba?

Figyelt kérdés

Mit szólnátok ha ebbe a szituba kerülnétek? Dolgoztok egy helyen fix szerződéssel, melyben benne a bér és a munkaidő is. Ahhoz nyúlni nem lehet csak szerződésmódosítással abba meg én is bele kell egyezzek (aláírás).

Szóval fizetésnap jön a pénzem, kevesebb. Rákérdezek mi a búbánat van erre arrrogánsan közlik hogy „áttettünk téged részállásba ezentúl nem kell annyit jönni“ és persze ha részállás a bér is kevesebb.

Erre kérdezem és a szerződés? Erre közlik „majd kapod az újat“.

Itt tartunk most.


Ki mit lépne?


2018. aug. 15. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ami mozditható és pénzzé tehető vinnék magammal mindent.
2018. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám hogy szerződésszegésért jelentsd fel őket a munkaügynél, de ha nem akarsz hónapokig pereskedni egy rakás gerinctelen céges ügyvéd ellen, a mi kis korrupt igazságügyi rendszerünkben, nem javaslom.


Hogy a helyedben ÉN mit tennék? Jópofát vágnék hozzá, aztán az első napon viszek pár csótányt minnél közelebb a vezetőségi irodákhoz, amit el tudok b*szni vagy zsebretenni, érted, majd szó nélkül lelépek, ha hívnak leteszem, ha keresnek nincs időm, az új szerződést tudják hova kell feldugni.

2018. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor az elmaradt bér értékében le szoktam foglalni a termelőeszközökből.
2018. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A jó Isten áldjon már meg, kérdező, hetekkel ezelőtt javasoltuk, hogy hagyd ott azt a céget a fenébe, keress tisztességes munkahelyet, plusz tereld jogi útra az ügyet, vagy a többiekkel összefogva keményen lépjetek fel a vezetőséggel szemben stb. Attól sajnos nem lesz változás, hogy itt kérdezősködsz folyamatosan. Lépni kell, nincs mese.
2018. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mondj fel neki egyoldalúan,úgy hogy még hónapokig visszamenőleg követeled az eredeti fizetésedet.A kölcsönösbe nem jó belemenni,ott nem kapsz pénzt.
2018. aug. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Mondj fel neki egyoldalúan,úgy hogy még hónapokig visszamenőleg követeled az eredeti fizetésede"


1. felmondani csakis egyoldalúan lehet másképp nem is.


2. követelem... de azt ugye tudod hogy én követelhetek akármit a csillagokat is az égről-ha ő a munkáltató ne fizet, akkor választhatok lenyelem és ennyi volt, vagy bíróság és végrehajtás. de az évek. ÉVEK.

és a végrehajtás már anyagiakkal is jár részemről mert a végrehajtó akkor kezdi meg a munkáját ha a végrehajtandó összeg X százalékát befizetem neki.


Szóval ez nem olyan egyszerű hogy "követeld" és akkor mi van ha követelem? semmi. Max ha bíróság és végrehajtó + 2 év alsó hangon majd talán akkor.

2018. aug. 16. 09:14
 7/20 anonim ***** válasza:

"vagy bíróság és végrehajtás. de az évek. ÉVEK."


Nem okvetlenül. Egy ismerősömnek a szabálytalan felmondástól számított 9 hónap múlva már megvolt az ítélet, pedig nem is azonnal adta be a keresetet, hanem több hét múlva.


"és a végrehajtás már anyagiakkal is jár részemről mert a végrehajtó akkor kezdi meg a munkáját ha a végrehajtandó összeg X százalékát befizetem neki."


Ez így van. Viszont ezeket a költségeket is be fogják hajtani az adóson.


Nem mellesleg lehet, hogy a munkáltató "észbe kap" már a HIVATALOS felszólítástól vagy a Fizetési meghagyás kézhez vételekor, vagy amikor megkapja a munkaügyi bíróságtól a keresetlevelet...

Más területen van tapasztalatom, úgyhogy tudom, hogy sokan már a felszólításra reagálnak, a többiek pedig - a néhány kivételtől eltekintve - az FMH kibocsátásakor; érdekes módon akkor hirtelen mégis lesz pénzük valahonnan, hogy rendezzék a tartozásukat.


A másik pedig, ami sok esetben beválik: ha belengeti valaki, hogy nyilvánosságra fogja hozni az ügyet. Ha ismertebb cégről van szó (akár csak a környékben is), nem valószínű, hogy szeretnének bekerülni a helyi tévébe és újságokba. :D

2018. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

„Más területen van tapasztalatom, úgyhogy tudom, hogy sokan már a felszólításra reagálnak, a t“



Akkor a kérdésem ha van rálátásod ilyen ügyekre.


MI lesz a sorsa azon munkavállalóknak akik visszaélés jogsértés miatt elrángatják a munkáltatójukat a bíróságra vagy akár csak FMH-t küldnek? Vajon a cég elnézi majd hogy egy „kis dolgozócska“ a nagymellényű szuperokos főnököt bíróságra rángatta vagy akár csak jegyzői ügybe keverte?


Szerintem nem nézi el, ha meg tényleg csalt a cég, tűzzel vassal irtja ki onnan az adott dolgozót. Mindegy milyen indokkal de kirúgja csak házon kívül legyen mielőtt még a többi ember is kedvet kap a jogsértések miatt bíróságra menni.

Példát kell statuálni a többiek felé. Hadd lássa az a melós mi lesz azzal aki fel mer lépni a főnök ellen. Ki vele akármilyen indokkal ha van sapka azért ha nincs azért.

Nem így működik ez?

2018. aug. 16. 12:50
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz semmit csinalni kerdezo akkor ez van.

Ha birosagra nem akarsz a penzed utan menni..amugy ott a perkoltsegnel kell illeteket leronod ha nincsen kulonosebb indokod mentesseegre,es ezen kivul nem te fizeted a vh-t hanem az akinek fizetnie kell.

2018. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Ha nem akarsz semmit csinalni kerdezo akkor ez van."


De ez nem a kérdésem megválaszolása hanme megkerülése.

Én azt kérdem mi lesz azzal aki bíróságra megy a munkáltatója ellen akár mégoly jogos ügyben....


Nem kell nagy jósnak lenni ahhoz hogy tudjuk ennek jó vége nem lehet. Úgyis kirúgják majd ilyen olyan indokkal.

Ne mondjuk hogy nem, mert de.

2018. aug. 16. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!