Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénz ügyek, átverés. Milyen...

Pénz ügyek, átverés. Milyen esélyeim lehetnének?

Figyelt kérdés

Egy régebbi haverom, volt osztálytársam kért kölcsön pénzt. ~60.000Ft-ot kapott. Facebook üzenetekben van is róla szó, hogy tartozik nekem. Utána kiderültek róla dolgok is. Amit kölcsön adtam neki pénzt azt elköltötte mindenféle drogokra, amit később még az én szemem láttára is használt. Még mesélte hogy árult is. Most természetesen nem szeretné visszafizetni a tartozását felém. Aztán alapból van neki egy bírósági ügye amit súlyos testi sértésért kapott. Még nem döntötték el, hogy őrizetbe legyen csak, vagy börtön.


Azt szeretném megtudni, hogy milyen esélyeim vannak, hogy a pénzem visszakapjam. Ha az ilyen ügyeit elmondanám a rendőrségnek akkor még tudnék súlyosbítani a büntetésén?



2018. szept. 5. 19:03
 1/10 Molyember ***** válasza:
Nyilván súlyosbítaná, de talán nem kéne egy ilyen embert zsarolni.
2018. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig muszáj lesz. Nem úszhatja csak úgy meg...
2018. szept. 5. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:

ha van vagyona vagy jövedelme, akkor fizetési meghagyásos eljárást tudsz kezdeményezni ellene a biróságon.

ha nincs, akkor a fentinek sincs értelme, jelents fel a rendőrségen és ird le a veszteséget.

2018. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mitől lenne zsaroás egy tartozás visszakövetelése?
2018. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendes jövedelme nincs, bejelentett munkahellyel. A szüleit szokta lenyúlni.
2018. szept. 5. 20:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy is nincs munkahelye és jövedelme. Egy kicsit félreérthetően írtam le.
2018. szept. 5. 20:46
 7/10 A kérdező kommentje:
És a jelenlegi bírósági ügyét tudnám súlyosbítani a kábítószeres vallomással?
2018. szept. 5. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Van rá bizonyítékod? Írásos vagy aminek nyoma van? Mert ha ő tagad így egy állítás egy tagadás. De azt bizonyítani kell vagy különben olyan rágalmazási pert akaszt a nyakadba hogy nem ő tartozik neked hanem majd te neki!
2018. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De amúgy úgyis külön kezelnék a 2-t. De le kéne ülnie az ez ügyben kapott felfüggesztett börtönt :D
2018. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy bizonyítékod van, hogy drogokra költötte azt a pénzt, amivel tartozik neked és hogy a rendőrségre fogsz vele menni és így valószínűleg befogják csukni a mostani ügye miatt.
2018. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!