Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek a neten lévő...

Mit tehetek a neten lévő kalóztartalmak ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos a neten több oldalon is találtam olyan tartalmat, amely az én szellemi tulajdonom. Akiknek adtam jogot értékesítésre, azok pénzért árulják ezen tartalmakat, de ezeken az oldalakon ingyen is letölthető, jelentős kárt okozva ezzel nekem, mivel én ebből élek. Nem tudom, hogy kik üzemeltetik ezen oldalakat, mert az üzemeltetőkkel nem lehet felvenni a kapcsolatot, vagy nem válaszolnak, vagy visszadobja a levelezőrendszer az e-mailt.

A szerzői jogsértés egyértelmű, de perelni nem tudom őket, mert ahhoz meg kellene adni, hogy kit perlek.

Van esetleg olyan ügyvédi iroda vagy cég, aki jutalékért hajlandó kideríteni és beperelni őket?

Mit tudok tenni egyáltalán?



2018. szept. 12. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
Egy igazán jól menő szoftvert, szolgáltatást, akármit nem befolyásol, ha elérhető az szabadon, tört változatban is. Úgyhogy ne sírjál.
2018. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Tehát van értékesítési szerződésed bizonyos oldalakkal de ők ingyen is adják a termékeidet. Akkor nézd át a szerződést. Ha nincs benne az hogy ingyen is adhatják akkor írj nekik hogy megszegték a szerződést. Ilyenkor van jogod kártérítésért is perelni. Ha meg nem volt szerződés akkor pláne.
2018. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Utcáról bejövő ügyfélnek nem hinném, hogy bárki is dolgozna jutalékért. De amúgy elég sok ügyvédi iroda foglalkozik szerzői joggal, a google talál neked erre irodát. Ennél több infot itt senkitől nem fogsz kapni, mivel ahhoz ismerni kéne a szerződést meg úgy általában, hogy mégis milyen szellemi tulajdonról van szó. Főleg, hogy a szerzői jog elég speciális.
2018. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

#2, Nem csak jol meno szoftverek/szolgaltatasok leteznek. Kivancsi vagyok ha neked csak ugy lenyulnak a fizetesed egy harmadat meddig birnad siras nelkul.

Kerdezo, kb semmi eselyed. Nalad penzesebb cegek es ravaszabb ugyvedek nem jutottak sokra.

2018. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
A legtöbb amit tehetsz, hogy lenyeled a békát. Ami egyszer felkerült a netre az ott is marad, ha valahonnan leszedeted megjelenik két másik oldalon, ha valakik letöltötték bármikor feltölthetik, stb.
2018. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!