Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskola korlátozhatja a...

Egy iskola korlátozhatja a tanulója személyi szabadságát?

Figyelt kérdés

Alkérdések: (18+ éves tanulóról beszélünk)

1) A portás bezárva tarthatja a tanulót a kapu zárva tartásával? (Nincs másik nyitott kijárat)

2) A tanár bezárva tarthatja a tanulót a teremben kulcsra zárt ajtóval ha pl el kell mennie 10 percre bármi miatt?

3)A házirend ha tartalmazza hogy "az iskolát nem lehet elhagyni tanítási időben" akkor az felülírhatja a törvényt és korlátozhatják a személyi szabadságát a tanulónak, vagy csak büntetést kaphat érte (igazhatói intés stb)? ?

4)A tanár vissza él-e a hivatalával ha azt mondja ha bárki kimegy wc-re akkor 3db egyest kap?


(Tudom hogy ez mind megengedett volt a kádár rendszerben, de azóta nem volt egy rendszerváltás?)


2018. szept. 19. 12:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

1, Nem.

2, Pláne nem. (pl tűz)

3, nem korlátozhatja!

4, Igen, vedd fel rejtve, ahogy ezt kijelenti.

2018. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%

#1 vagyok:

Bocs."de azóta nem volt egy rendszerváltás?"

De igen, csak Orbi visszahozza a régi felfogást.

2018. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%

#1 vagyok:

Most figyeltem csak fel, hogy 18+-t írtál!


Küld már el őket a jó büdös k...va édes anyukájukba!

Felnőtt vagy, ha pl: nem enged ki a portás akkor menj távolabb hogy ne halljon, és kérj hatósági segítséget a kijutáshoz! Magyarán, hívd ki a zsarukat, mert nem engednek ki az épületből!!!!!

2018. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Az iskola házirendje szabályozhatja a ki- és bejárkálást, attól függetlenül, hogy 18 éves elmúltál. Ez nem jelenti azt, hogy fizikailag meg lehet akadályozni a kijárást (az valóban a személyi szabadság korlátozása, ilyenre egy iskolának nincs joga), viszont ha kimész a házirend ellenében, akkor viselned kell a következményeit (fegyelmi, stb.) Illetve érdemjegyet adni szabályok megszegése miatt nem szabályos.
2018. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

#3 vagyok:

De előtte figyelmeztesd a portást a nagykorúságod tényére! Ha valamennyit is ért a joghoz, (ami tőle elvárható) akkor félreáll az utadból!

2018. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Ha 18+ vagy és nem tetszik a rendszer el lehet húzni dolgozni. Nem kötelező iskolába járni.

Tele van a t.k.m a mai jogtudó fiatalsággal. A kötelesség szó jelentésének is utána kellene nézni.

2018. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

Ismét #3 vagyok.

Üdv a "felnőttek" világában. Ha igazolod magad, még ahhoz sincs köze hogy miért, és hová akarsz menni! Az mást kérdés hogy tanárilag mi lesz a következménye, ha evvel visszaélsz! Nem csak jogaid lettek, hanem kötelességeid is!

2018. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Én inkább arra lennék kíváncsi mi a francot műveltettek, hogy ilyen intézkedéseket hoztak ellenetek? Ilyeneket nem ok nélkül szoktak megcsinálni.
2018. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Az intézmény valóban nem korlátozhatja a személyiségi jogaidat, viszont a házirendben megszabhatja, hogy milyen viselkedési formákat vár el és ezek megszegését hogyan szankcionálja.

Nem csak jogaink vannak, hanem kötelességeink is. Valahogy azok felett mégis sikerül mindig átlépni. Ha iskolába jársz akkor kötelességed részt venni az órán és kötelességed betartani az iskola szabályit. Persze az intézménynek meg kötelessége lenne ezt a törvényeknek megfelelő határig ellenőrizni/moderálni. Magyarul, ha óra van amin részt kell venned akkor elhagyhatod az osztálytermet, ehhez jogod van. Azonban vállalnod kell a következményeit is.

2018. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Eddig a miértről nem esett szó. Nyilván kiskorúak is tanulnak ott, ők pedig az iskola felelősségére vannak bízva. Megjegyzem még nagykorúak is bizonyos mértékig. Pl. munkahelyedet se hagyhatod ott, amikor csak akarod, mert ha valami történne veled közben, akkor ők lesznek elsőként elővéve.

Persze, mint írták, fizikailag nem akadályozhat, de következményekkel járhat (munkával kapcsolatban ismertem olyat, aki fogta magát és hazament. Gondolom kitalálható, ez azonnali hatályú felmondással járt).

Illetve, ha el is mész, visszaengedni már nem köteles.


Welcome to real life

2018. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!