Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek megfelelő Ahmed...

Szerintetek megfelelő Ahmed H. ötéves börtönbüntetése, vagy sok, esetleg kevés?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, aki három évvel ezelőtt a röszkei zavargásoknál rátámadt a rendőrökre és uszított is.

Jogos a terror vád szerintetek?



2018. szept. 20. 22:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
44%

Kevés.

Tanulják meg a migránsok, hogy nem otthon vannak.

2018. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
35%

Sok helyen ha vki bujdokolva próbál átjutni a határon simán agyonlövik.

A gázai övezetből Egyiptomba átúszó srácot simán agyonlőtték pedig az is muzulmán arab volt meg Egyiptomnak se tetszik a Gázai övezet kezelése.

Ha már ennyiért bevett gyakorlat a felszólítás utáni agyonlövés akkor vajon mire számít az aki neki megy a testpáncélos határőr sorfalnak?

2018. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
34%

Csak érdekesség:


Terrorcselekmény büntetési tétele 10-20 év (vagy életfogytiglan). Ehhez képest 5 évet kapott, mivel fennálltak bizonyos "korlátlan enyhítést lehetővé tevő körülmények", de ebbe most ne menjünk bele, lényeg a lényeg, terrorcselekményhez képest nem, hogy könnyen megúszta, még így is enyhítették az alsó határt neki.


Még érdekesebb: A védőügyvédje Bárándy Péter volt, vagyis nem kisebb személy képviselte őt, mint aki a nagy korrupciós -főleg szoci ügyeket - is védte, mellesleg Gyurcsány Igazságügyminisztere,de persze mindez a véletlen műve....

2018. szept. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
30%

+1


Jó magaviseletért a büntetés 2/3-ának letöltése után szabadulhat, és mivel már 3 éve előzetesben van,amit hozzászámolnak, hamarosan ki is jön a börtönből kb. 3 hónap még.

2018. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
36%

Nehéz ügy.

5 év kevés. Mennyit kaptam volna én, ha ugyanazt csinálom? Attól eltekintve, hogy kivizsgáltattak volna, hogy komplett vagyok-e. Igaz, hogy csak 1 útlevelem van.

5 év kevés, ha különben európai országokban a nem náluk lakó -bár adót náluk fizető szülőkhöz tartozó- gyerekekre az állampolgárságuk szerint fizetnek. Szóval igazíthattuk volna mi is a büntetést az állampolgárságához, hogy mennyit kapott volna ott. Valamelyik állampolgársága szerint.

De ha meg azt nézzük, hogy szinte rögtön le is tölti az előzetes miatt, akkor meg menjen a pokolba, minél előbb.

2018. szept. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem eleve nem nevezhető az ügy hagyományos értelemben terrorcselekménynek, így normális esetben nem is ítélhették volna el emiatt.

Elítélhették volna

- Hatósági eljárással szembeszegülés miatt

- hivatalos személyek elleni erőszak miatt

- Ezekre való tömeges uszítás, felbujtás miatt


és biztos van még néhány dolog, ami miatt elítélhették volna, de terrorcselekmény az én szememben nem történt, ez csak a Fidesz kreálmánya: Ha egy migráncs tüsszent a határon belül, az már biológiai terrorcselekmény, szóval villamosszéket neki!

2018. szept. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
26%
Kétlem, hogy ebből az ő kultúrájuk szerint az jönne le, hogy jaj, vele ezt tették, akkor velem is ez fog történni, és jobb, ha kussolok, csendben várom a soromat. Inkább az a valószínű, hogy mártírt csinálnak belőle, és minél több mártírja van egy csoportnak, annál fanatikusabbak. Még azok is, akik különben nyugton ülnek a seggükön.
2018. szept. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%

"Szóval igazíthattuk volna mi is a büntetést az állampolgárságához, hogy mennyit kapott volna ott. Valamelyik állampolgársága szerint."

És ha kettős állampolgár, akkor mi van? És ha arról van szó, hogy itthon nőket erőszakol, ami mondjuk ott max annyi büntetéssel jár, hogy kell adni az áldozat családjának egy kecskét, és el kell vennie a lányt feleségül (hasra ütés szerűen), akkor lehet, hogy háborognál. Mint ahogy akkor is, amikor mi kiadattunk egy emberkét, aztán otthon nemzeti ünnepben részesítették, és elnöki kegyelmet kapott.

Csak mert ha öttani jogrend, akkor bizony benne kell, hogy legyen a kiadatásnak is.

2018. szept. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Meglepő. Ez olyan hoztam is meg nem is. Bár én nem értettem egyet azzal, hogy terrorcselekmény lett volna, de ha már az lett a vád, ahhoz nagyon enyhe a büntetés.
2018. szept. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
15%
Enyhe.
2018. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!