Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, akkor amikor...

Mi történik, akkor amikor mamám hajléktalan lesz? Köteles vagyok e gondozni?

Figyelt kérdés
A röviden mamámmal megromlott a kapcsolatom. Ő csinált egy eltartási szerződést egy pasival. Így a mamámnak csak haszonélvezeti joga maradt a lakásra, a pasié a fele, a másik fele az enyém. Mamám és a fickó pénzéhesek, és elakarják adni a lakást. Ha én megveszem tőlük a fele részt, akkor utána mamámnak már nem lesz semmilyen vagyona, csak a nyugdíja meg a haszonélvezetért kapott pénze, illetve a tartási szerződés a fickóval. Na mármost , ha a fickó azt mondja a mamámnak ő már nem akar vele foglalkozni, hiába van a tartási szerződés, akkor mamám követelhet bármit is tőlem? Ügyvéddel lenne minden szerződés megírva, saját akaratukból akarnak pénzhez jutni. Az érzelmi része nem érdekel, hogy ha a mamám utcán fagyoskodik majd télen. Csak a jogi rész érdekel. Van e bármiféle kötelességem, hogy gondozzam a mamámat? Illetve ő perelhet e engem azzal, hogy én megvásároltam a lakás felét az eltartójától és a mamámtól megváltottam a haszonélvezet. 80 éves a mamám. Csak én vagyok az egyetlen rokona. Férje meghalt, fia is, testvérei is.

2018. szept. 24. 17:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen tiszta, ha a mamádnak haszonélvezete van, a pasié a fele tulajdonjog, ha fizetsz valamit azt a tulajdonrészért teszed. Attól a haszonélvezet nem szűnik meg. Ha meg azt váltod ki, attól még a pasi 50% ban tulajdonos. Az hogy lett hogy ti ketten vagytok tulajdonosok? Van róla szerződés?
2018. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
El akarja adni a haszonélvezeti jogot is?
2018. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

ha megveszed a tulajdonjogot (csak!) akkor maradhat, hisz övé a haszonélvezet

ha mindekettőt megveszed, akkor kiteheted

2018. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok a fele tulajdonos, hogy papám utána megörököltem az ő részét, másik fele része a mamámé volt. Ő csinált egy tartási szerződést, amiben a fickó megkapta a lakást. A fickó elakarja adni a lakást, mamám is hajlandó pénzért eladni a haszonélvezet. Csak attól tartok, nehogy ha mamám hoppon marad, akkor utána pereskedés legyen, meg kötelezhessenek rá. Mindenről van szerződés amúgy. Csak ahány ügyvéd annyi különböző választ kaptam... Hivatalos szervhez is megyek a héten.
2018. szept. 24. 17:38
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Logikai bukfenc van a dologban..

"Ha én megveszem tőlük a fele részt, akkor utána mamámnak már nem lesz semmilyen vagyona, csak a nyugdíja meg a haszonélvezetért kapott pénze, illetve a tartási szerződés a fickóval."

Mondod: a lakás fele a Tied.

Ha megveszed a (MÁSIK!) fele részt, akkor miről is szól az eltartási szerződés??

Akkor okafogyottá válik az eltartás, mert nincs miért eltartani, nincs már meg a lakás azon fele, amely az eltartás ellentétele.

A haszonélvezet nem örökölhető...

Én nem, de lehet Te érted, és értelmezni tudod, amit írtál.

2018. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Látni kéne mi van az eltartási szerződésben, mert lehet az is, hogy ha pl nagyid eladja a haszonélvezetét is megszűnik a szerződés, vagy az is, hogy a pasinak kötelessége utána is gondoskodni róla, bár sztem ha eladja és a pasinak kell vele foglalkozni, akkor megmérgezi vagy valami
2018. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

És amikor beszéltetek erről, akkor mit mondtak, hol fog lakni utána a mama? A te védelmedben is úgy menj bele a vételbe, ha egy ügyvéd előtti megállapodás készül a fickó és a mamád között, hogy a továbbiakban a mamád lakhatását, ellátását továbbra is a fickónak a kötelessége biztosítani.

Egyébként pont ilyen helyzetek miatt nem szokták előre ráiratni a lakás tulajdonjogát az eltaróra.

2018. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Tartási szerződésben az van, hogy mindenről a fickónak kell gondoskodnia. Neki kell fizetni a gyógyszereket, a számlákat, mamám étkeztetését....stb De ez csak papíron, gyakorlatban az van, hogy most a fickó nem ér rá, más dolga van. Az egész színlelt szerződés. Viszont a mamám nem akarja felbontani, neki ez így jó, nem akarja hogy én örököljem meg tőle a fél lakást, ezért nem is bontja fel a szerződést. Meg kicsit hülye is már, és szerelmes belé.
2018. szept. 24. 17:45
 9/27 anonim ***** válasza:
15%
Szép család lehettek,vad idegen fickot kelett maga mellé venni h ápolja,szomszéd is igy járt el is ment a háza ő meg ment elfekvevő,ott épp a rokonokkal irta alá,akik kihuzták alola a házát..
2018. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mamám haláláig. Neki kell eltemettetni is.
2018. szept. 24. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!