Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtomon kívül egy telefonszol...

Tudtomon kívül egy telefonszolgáltató szerződést kötött a nevemre. Egy évvel a szerződés kelte után sima levélben tájékoztatott tartozásomról. Vajon ez a követelés már elévült?

Figyelt kérdés
Telefonon megpróbáltam velük megbeszélni, de nem fogadják el az érveimet. Vagy ez a telefonbeszélgetés megszakította az egyéves elévülést?

2018. szept. 27. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Hogy tudott a tudtodon kívül szerződést kötni neked?
2018. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Telefont rendeltem már meglévő előfizetésemhez, de egyúttal kreált egy új előfizetést is (bár sim kártyát nem kaptam), és mivel új szerződésszám is van, ahhoz nem kaptam belépési kódot, nem is tudom milyen forgalom volt azon az előfizetésen.
2018. szept. 27. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
És számlát sem kaptál?
2018. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tuti valami korlátlan netes. Azt SZEMÉLYESEN tudtad volna lemondani bármelyik boltjukban. Hajrá Telenor!
2018. szept. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
emailen valószínűleg kaptam, de azt a fiókot nem igazán használom. törlök mindent. de ugyanakkor az aktív szerződésemet fizetem rendszeresen.
2018. szept. 28. 12:15
 6/10 anonim válasza:

A telefonszolgáltatóval kötött szerződések 1 év alatt évülnek el. A korábbi Ptk. alapján, amennyiben a szolgáltató felszólító levelet küldött az elévülési idő lejárta előtt, az elévülési idő újrakezdődött.


Az új Ptk. alapján azonban - tehát a 2014. március 15. utáni tartozások esetén - a felszólító levél nem indítja újra az elévülési időt.

2018. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit történt azóta?


Kellett fizetned?

2019. dec. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
bíróságon van az ügy, várom az első tárgyalási napot
2020. jan. 24. 09:29
 9/10 A kérdező kommentje:
kitűzték december 1-re a tárgyalást. a faktor cég már írásba adta, hogy megegyezne. egy ilyen jellegű tárgyalásnak mekkora lehet a perköltsége (ha veszítek)?
2020. júl. 24. 13:52
 10/10 A kérdező kommentje:
dec 1-jei tárgyalás elmaradt. ma volt a tárgyalás, bírónő indítványára megegyeztünk, hogy 40.000-t fizetek a faktornak, és a faktor eltkekint minden további díjtól (közjegyzői díj, illeték, jogtanácsos munkadíja)
2021. jan. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!