Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás ítéletben figyele...

Gyerektartás ítéletben figyelembe veszi e a bíróság, hogy az ex szerintem túl sokat költ feleslegesen a gyerekeinkre?

Figyelt kérdés
Nem isznak akármilyen tejet, nem jó a párizsi hanem sonka, külön angol kell szerinte a gyereknek, meg lovagolni jár. Ezek szükségtelenek szerintem, nem létkérdés! Ezek alapján esélyes hogy kevesebb gyt-t kell fizetnem mint amit az exem kér???
2018. okt. 3. 20:17
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
120e Ft felett de a többit kezbe kapom. Ő meg 275e Ft kap meg a csaladit. Arra hivatkozik hogy 180 az alberlete a rezsivel. De akkor vegyen olcsóbb élelmiszert!!
2018. okt. 3. 20:47
 22/39 anonim ***** válasza:
96%

Akkor is min. 120-nak a 40%-a jár a gyereknek a törvény szerint. Ha még felette is kapsz, mért nem akarod ezt kifizetni?

A Te gyereked az istenért, mért nem érzel ivadékgondozási ösztönt?

2018. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%

Már ha jól értem, 2 gyerek van, azért 40%.

Ha több gyerek van, akkor összesen 50%.

Az pedig ugye világos, hogy ennek az összegnek a többszörösét fizeti az anyuka a gyerekekre ki?

2018. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Nekem megteszi az olcsóbb is! Nem kell draga halat venni meg folyton zöldséget. Én is megeszem a virslit.
2018. okt. 3. 20:51
 25/39 anonim ***** válasza:

Bocsánat akkor úgy kérdem mennyi a jövedelmed.

32/f

2018. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
94%

21: Értsd már meg, hogy tökmind1, hogyan költik el. A törvény csak a te kereseteddel foglalkozik a tartás megállapításakor. No meg azzal, hogy ha nem fizetted ki, akkor az bűncselekmény és le is csukhatnak.

Ha most 10 évi tartásdíjat fognak végrehajtani, a létszükségleteket képező dolgaidat nem fogják elárverezni.

2018. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom hogy évi 50-ből megvan a ruha. Nekem 3 14 alatti tesóm van úgy nőnek mint a bolondgomba. És úgy hogy turkálóból öltöztetik őket a legkisebb is belefáj évi 90 ezerbe (3 éves).

Ha teljes áron vesz ruhát üzletbe és jól megnézi az árát 3-5 db ruhát tud belőle kihozni.

Ha minimálbéres lennék, angolra mindenképp járatnám a gyerekem, inkább nem ennék, mert a magyar oktatásban még 1 kiló párizsit sem tud szegény kérni idegen nyelven annyira kritikán aluli az oktatás. Ellenben ha nem gyártósorra szánod a kölyköt akkor a társalgási szintű angol alap követelmény még egy kávéfőző titkárnőnél is.


Ha neked ennyire fájnak ezek a dolgok akkor kérd a gyermeked felügyeletét. Majd mikor te neveled rá fogsz jönni, hogy mennyire nem olcsó dolog főleg ha középszínvonalon akarod nevelni. (mert ugye elkülheted őt lecsókrémes zsemlével is suliba, ahogy a szegények teszik).

A gyereked a jövőd. Ha nem tudod becsülni, akkor te magadat ismerted el mint zsákutca.

2018. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
24%

"21: Értsd már meg, hogy tökmind1, hogyan költik el. A törvény csak a te kereseteddel foglalkozik a tartás megállapításakor. "


Értsd meg, hogy ez nem igaz.



A tartásdíj megállapításánál a kereset mellett a gyerek szükségleteit is figyelembe veszik, és nincs fix %, csak maximális.


Például ha valaki 2 milliót keres havonta, akkor nem fognak a gyerektartásra megítélni 20%-ot, hiába szeretné az anyuka, mert nem indokolható, hogy a gyereknek 400 ezres havi költsége van.

2018. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Közös felügyeletet kértem!!! De a gyerekek azt nyilatkozták hogy az anyjukkal akarnak élni nem tudom ennek ellenére kaphatok e váltott elhelyezést?
2018. okt. 3. 20:59
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

#28 +1

32/f

2018. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!