Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért haragszanak az emberek...

Miért haragszanak az emberek az Intrum Justitiára, EOS Faktorra, hasonló behajtó cégekre?

Figyelt kérdés

Mindig a jogaikra meg a szabályokra hivatkoznak, noha akkor nem ezek voltak olyan fontosak, amikor egy cégnek nem adták meg a tartozásukat.


Pl. Telenor, Vodafone, Cetelem, Budapest Bank, Főgáz, stb.


Azt hiszik, hogy ezek gazdag bankok, cégek, és nincs szükségük a pénzre, nem kell megadni, mert csak a profit érdekli őket.


Általában nem létszükséglet, amit cetelemes áruhitelre vesznek az emberek, utána undorírtó módon próbálják elmismásolni a fizetést.


Egyszerűen móresre kell tanítani őket, erre való az Intrum és társai.


Ha valaki lop, mondjuk 8 ezer forint összegben, akkor nem az a 8 ezret kell visszatéríteni, hanem büntetőjogi felelőssége van az egyénnek.


Senki nem fizetné be a 8 ezres telefonszámlát sem, ha hónapokkal, évekkel utána is max. 10-15 ezerre duzzadna fel, büntető kamatok kellenek.


Erre jók az ilyen cégek, benne is van a nevében, hogy Justitia=igazság, hogy azok a szolgáltató cégek, akik hiteleznek, dolgoznak, a pénzüknél maradjanak, és azok szívjanak, akik ingyen akarnak élősködni, mert ugye az új mobil, mobilnet kell, a számlát meg már nem kell kifizetni, de utána megint joga van, amikor behajtanák rajta.


Szokják meg az emberek, hogy mondják le a szolgáltatást, ha nem tudják/akarják megfizetni, eszükbe se jusson a fizetést halogatni, mert akkor a 8 ezres tartozásból lesz 35 ezer, abból 470 ezer, ha azt sem fizeti be, akkor 1 880 000.


2018. okt. 10. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ezeknek nem az a 8-10 ezer forint kell, de ha 100x ennyi az már érezhető. Meg ha nem fizetem a hitelt, részletet, az gyakorlatilag lopás. Csak legálisan viszem el előtte...
2018. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem azok a cégek kapják meg a pénzüket, akiknek tartoznak, hanem a behajtó cégek keresnek pofátlanul. Szerinted jogos, hogy 8 ezres tartozásból 1.880 ezer legyen? Hány év alatt kell adósnak lenni ehhez? Miért csak sok év után kezdik meg a behajtást és nem akkor, amikor keletkezik?
2018. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
A behajtás hamar kezdődik, kb 5 felszólítás előtte, közjegyzői akár, stb stb... mikor 100x az összeg odáig ezerszer megkeresik hogy tessék már fizetni.
2018. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

3.


Ne hazudj!

Engem egyszer kerestek meg, akkor is sima levélben, másrészt totál nem volt életszerű, amit elő akartak adni és már akkor 2500 forint miatt kb 200 ezret akartak rólam lerántani.

Végül megemlítettem a Fogyasztó Védelmet, aztán a Vodafone csak rájött, hogy valszeg nem én hibáztam, mert előkerültek a felvételek a beszélgetésről.

Akkor már hátrált a Voda, viszont a be hajtó még akkor is verte magát.

Egyszerűen nem bírták megérteni, hogy nem tartozok nekik.

Végül a Voda ismét meg lett fenyegetve, akkor leálltak.

2018. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!