Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Costella behajtó irodáról...

Kövesdi Szilvia kérdése:

Costella behajtó irodáról szeretnék személyes tapasztalatokról véleményekröl informálodni? Ismertek hasonló elven müködő céget?

Figyelt kérdés
2008 óta tatoznak nekem mára már 3. 000. 000 Ft ra duzzaddt munkabér tartozással! A céget felszámolták ezért elvittem polgári peres útra is azt is megnyertem! Szeretnék hozzájutni a pénzemhez. De a costella-nal előre kellene fizetni 63000 Ft-ot és siker esetén az behatási összeg 20%-át! . Mit ne mondjak az előre fizetéshez nem fülik a fogam.

2012. dec. 18. 01:23
 1/5 anonim válasza:

Szia,

én felkértem ezt a céget a kintlévőségem intézéséhez. Nekem közel 1,5 millió ft volt, amire szerződtem is velük. Előre kellett fizetni 50.000 ft + áfát, vagyis 60.000 ft, majd a sikeres behajtás esetén további 20% +áfát, ami szerintem marhára nem kevés. De az ember egy ilyen helyzetben tesz egy próbát. A szerződést 5 hónapra kötik, mondva h kell idő a feladat végrehajtásához.


Véleményem: 4 hónapja voltam már az ügyfelük, de egyetlen egyszer sem kerestek sem telefonon, sem e-mailben, főleg nem személyesen, hogy mi történt és hol tartanak. Holott feltételezem, hogy rajtam kívül más is kíváncsi lenne, hogy mit csinálnak 60.000 ft előre fizetett összegért. Tudomásomra jutott h a közvetlen adósomat egyáltalán nem keresték még ezen idő alatt, ezért felhívtam őket telefonon. Majd amikor felhívtam őket kiderült, hogy néhány telefont sikerült elengedniük, de egészen más irányba.

Amikor kérdőre vontam, hogy keresték-e a közvetlen adósomat az a válasz jött, hogy igen. Mondtam, hogy nem, erre a válasz: kollégáim keresték. Mondom nem igaz. Majd kiderült, hogy tényleg nem keresték. Én adtam meg az adós telefonszámát mert még azt sem tudták kideríteni. Tettek egy gyenge próbálkozást h személyes időpontot egyeztessenek, de az adósom lerázta őket. Nos, úgy gondolom, hogy egy behajtó cég ha 4 hónap után még a kapcsolatot sem képes felvenni az adóssal, majd noszogtatásra képtelen még egy időpontot is egyeztetni hát nem igazán felel meg h szép szóval mondjam az elvárásaimnak.


A beszélgetés után írtam nekik egy szerződésbontó levelet. A 60.000 ft-ra hideg vizet ihatok, szó szerint levettek vele mert annyi korrektség nem volt bennük, hogy visszautalják, bizonyítottan úgy h semmit de semmit nem tettek az ügyemben. Nagyon kedvesen tud telefonban beszélgetni a tulajdonos, de ilyen helyzetekben szükséges alapvető lépésekre teljesen képtelen volt, nekem ez a véleményem, és az h ismerőseimnek SOHA nem fogom őket ajánlani. Van elég baja annak aki ilyen helyzetbe kerül, nem kell még nekik is levenni a szerencsétlen és elvenni szó szerint az időt a megoldástól. Számomra óriási csalódás a tuti referenciákkal rendelkező cég.

2016. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adósképviselet válasza:

Kedves Levélíró,


Ezen cégek többsége a fix díjból él. Közel másfél évtizedes tapasztalatom mondja. Sajnos, ha egy céggel szemben pert nyer, és úgy nem várható térülés, abban az esetben egyéb úton sincsen reális esélye.


Üdv,

2016. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kiss Tamás68 válasza:

Kedves Szilvia.

Bár látom, hogy a bejegyzése nem friss és biztos már megoldódott a problémája, de néhány gondolatot azért szeretnék megosztani Önnel.

28 éve vagyok vállalkozó és több ki nem fizetett számlám miatt kellett eljárást indítanom. Eleinte bírósági úton próbáltam a pénzem visszakapni, majd mikor a végrehajtók sorra zárták le az ügyeimet eredmény nélkül az után próbáltam meg több behajtó céget igénybe venni. Mivel több behajtó cégnek sikeresen visszaszerezte a pénzem ezért már itt cáfolni tudom, azon bejegyzést, hogy az ilyen céget csak a fix díj beszedésére mennek rá. Ellenben az igaz, hogy elég nagy különbség van a cégek díjszabásában.

Mondjuk a Costella Kft pont az egyik legolcsóbb díjszabással dolgozik és évekkel ezelőtt éppen ezért is esett rájuk a választásom.

Ezzel szemben én senkit nem akarok rábeszélni semmilyen követeléskezelő cég megbízására vagy a megbízási díj kifizetésére. Ha valakinek nincs bizalma az ilyen eljárásokkal szemben annak más megoldást kell keresni.

Nekem éppen az állami eljárásoktól /per, végrehajtás/ ment el a kedvem és a jövőben is csak követeléskezelési eljárással fogom a pénzem visszaszereztetni.

Végezetül még dologra szeretnék válaszolni. Szinte minden behajtó cégnél van egy előre fizetendő megbízási díj és végén egy sikerdíj. Olvastam, hogy valaki felháborítónak tartja, hogy eredménytelen ügylezáráskor nem adják vissza a megbízási díjat. Mivel ezen befizetett összeget kizárólag az eljárás során felmerülő költségekre kérik, és a szerződésben is szerepel, hogy ez nem jár vissza, így nem értem ezen megjegyzést.

Nekem a Costella cég többször segített és megvoltam velük elégedve.

2016. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Róbert3 válasza:

Nekem a Costellát egy ismerősöm ajánlotta, mert neki sikerült a pénzét visszaszerezniük. Én is megbíztam a Costellát, de sajnos elég sokat vártam a megbízással és hiába keresték meg az adósom pár hónap múlva felszámoltatta a kft-jét, így nem tudták a pénzemet visszahozni.

Ennek ellenére csak jót tudok mondani a Costelláról és mindenkinek ajánlom. Kezdjük azzal, hogy már a szerződéskötéskor teljeskörű tájékoztatást adtak a munkájukról, nem volt rejtett költség vagy apróbetűs rész. Az irodájukban találkoztam az ügyvédjükkel is, aki az ügyvezető felesége volt. A mindig kedves és a szakmájában elismert ügyvédnőnek azóta is az ügyfele vagyok és minden céges ügyemet ő intéz.

És egy fontos dolog! A Costella előtt más kintlévőségeimmel a végrehajtót kerestem meg, akik egy levél kiküldésén kívül semmit nem csináltak az ügyemben. De, ami még jobban fájt, hogy semmibe se néztek, hiába hívtam kerestem őket kérdéseimmel, válaszra sem méltattak vagy lekezelően beszéltek velem, mintha én lennék a hibás, hogy tartoznak nekem.

Ezzel szemben a Costellát mindig elértem, ha a telefonvonal foglalt volt visszahívtak és mindenről tájékoztattak. Látszott rajtuk, hogy én és az ügyem is fontos nekik. Végig azt éreztem, hogy a legjobb kezekben van az ügyem.

2022. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PéterPálka válasza:

Én is voltam ügyfele a Costellának. Tettek lépéseket az ügyemben, de eredményt nem értek el. Ugyanis ők csak a jogilag védhető lépéseket tudják megtenni az adóssal szembe. Tehát nem állnak oda öten és kéz és lábtöréssel, meg hasonlókkal nem fenyegetik az adóst. Ezt el is mondják a megbízás elfogadása elött. Így aztán egy dörzsölt adóstól, aki egyszerűen csak annyit mond, hogy nem tudok fizetni, nem tudják visszaszerezni a pénzt.

A csalók pedig többnyire dörzsölt fickók, így ilyenekkel szemben a Costella tehetetlen. Azon lehet gondolkodni, hogy ilyen esetben érdemes-e megbízni őket a pénzbehajtással.

Az ilyen adóssal szemben csak alvilági módszerekkel lehet esetleg célt érni, de annak vannak kockázatai.

Aztán az se mindegy, hogy mennyi a behajtandó pénz, vagyis mennyi lesz az ő 20%-uk siker esetén. Nyilván többet tesznek a siker érdekében, ha ez az összeg magas.

2023. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!