Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki kirendeltség által...

Ha valaki kirendeltség által dolgozik, akkor tényleg a munkaügyi központ fogja a szerződést fogja elkészíteni, vagy csak engem néznek hülyének?

Figyelt kérdés
Közfoglalkoztatott program keretében dolgozok egy Múzeumban, de már lassan 1 hónapja szerződés nélkül.... Úgy volt, hogy már a legelső munkanaptól már szerződéssel, de az igazgatóhelyettes azt mondta, hogy 3 nap lenne a szabadságom egész évben, így a 2 hetet azt fizetett szabadságként fogják elszámolni, de hozzátette, hogy jövőhéten lesz szerződésem. (Ez múlt hét előtt volt, de természetesen azóta sincs szerződésem.) Múlthét pénteken azt mondta az igazgatóhelyettes, hogy a múlthetet is fizetett szabadságként fogják elszámolni és majd ezen a héten lesz szerződésem szerdától, illetve 10.-től. Ezen a héten sem lett szerződésem, tehát konkrétan 1 hónapja ingyen dolgozok... A tegnapi napon viszont azt mondta, hogy még nem készült el a szerződés.... Állítólag a munkaügyi központ fogja elkészíteni.... Ez most igaz, vagy csak engem néznek hülyének?! Már kezd elegem lenni.. Ebben az esetben mit tudnék csinálni? Egyébként mikor regisztráltam a Munkaügyi központban, akkor ott azt mondták, hogy a többi, illetve a szerződés az adott munkahely dolga elkészíteni és aláíratni.... 22/F

2018. okt. 11. 05:56
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibák miatt, de elég fáradt vagyok...
2018. okt. 11. 06:00
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ki vagy közvetítve a múzeumba, akkor a munkaügyi központtal kötött szerződésed él. Kapsz 54 000 ft közmunkabért, de szabadság ugy jár a közmunka programban is, ahogy a Munka Törvénykönyve kimondja. Viszont,ha a munkáltatód nem a kormányhivatal,akkor a múzeum fog veled szerződést kötni, és akkor nem joval több pénzt kapsz.
2018. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!