Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan tudhatom meg biztosan...

Honnan tudhatom meg biztosan egy jogszabály pontos mai állapotát?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
njt.hu
2018. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy # írta - csak kiírva a rövidítést - a net.jogtar.hu oldalán. Rákeresel a gugliban egy törvényre - száma vagy tartalma alapján és felkínálja egyik lehetőségként ennek a jogtárnak az oldalát is valahanyadik helyen. Arra menj rá és ott a felső részen kiírja, hogy a törvény jelen pillanatban érvényes állapota. A másik sarokban, ha jól emlékszem, van egy fülecske, arra rákattintva megnézheted a korábbi verziót vagy ha közben törvénymódosítás volt, de csak pl. 2019. január 1-től lép a módosítás életbe, akkor azt a későbbi törvényszöveget is láthatod így.
2018. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A net.jogtar.hu a Wolters Kluwer nemzetközi kiadóé, az njt.hu a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadóé.
2018. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ezt megtaláltam, csak nekem utána kell néznem, h érvényes-e még a jogszabály.


a netes jogtár szerint akkor elvileg, viszont lefelé görgetve a csillognál van kb. 50 módosítás 2007-től 2018ig.

most akkor ez érvényes?


más törvénynél meg kap új évszámot, sorszámot blabla.

2018. okt. 17. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:

#3

Jogos!

2018. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező

Én azért szoktam a netjogtárat használni, mert ott van a bal felső részen ez:

"A jogszabály mai napon ( 2018.10.17. ) hatályos állapota. "

Ebből látom, hogy ami alatta a szövegben van az ma éppen érvényben van.

2018. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tudom ezeket, csak azt hittem, van vmi titka a használatának ,de már rájöttem, h egy használhatatlan hulladék az egész, mint általában minden, ami magyar.
2018. okt. 18. 14:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen korlátolt értelemre utal, ha leírtam neked, hogy hol láthatod meg azonnal, hogy mi a hatályos jogszabály, majd erre leírod válaszol hogy nem lehet használni. Mire? Takarítani?

A minősítésed pedig inkább téged értékel!

2018. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Takács Zs5 nevű felhasználó válasza:



de imádom a hozzád hasonlókat. laikusként belekontárkodsz egy témába (még azt sem tudod, h a 2 jogtár nem ugyanaz), aztán mikor nem vagyok elégedett válasszal, még neked áll feljebb.


direkt leírtam, h hiába írja, h xy 2007-es hatályos jelenleg, lefelé görgetve lehetnek módosítások, sőt még ezekre a módosításokra külön rákeresve is kiderülhet, h az adott módosítás nem érvényes már, dacára annak, h az adott törvény hatályos.

arra voltam kíváncsi ,h ezt h lehet egyszerűbben kideríteni, de nem kaptam választ.

szóval ez nem úgy működik, ahogy te elképzeled, h megnézem, h hatályos e, ha igen, kész, mehetek kávézni.


és ne haragudj, láttalak már politikai témában, ott is hajmeresztő hülyeségeket írtál, lehet h nem kéne erőltetned ezt a netes megmondósdit. legalábbis politika és jog témákat békén kéne hagynod. persze te dolgod, csak nem véletlenül pontoznak le mindenhol.

2018. okt. 19. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyi a titka a használatának, ahogy Takács Zs5 is érthetően leírta, hogy a bal felső sarokban ott van:

"A jogszabály mai napon ( 2018.10.19. ) hatályos állapota."

Nem tudom, ezen mit nem tudsz értelmezni.


A csillagoknál a módosítások azt jelzik, hogy az adott rész (paragrafus, bekezdés) mikor, melyik módosítás által került bele így, ebben a formában a jogszabályba. Ez téged, mint mezei felhasználót, egyáltalán nem érint, neked csak az a lényeg, hogy amit olvasol, az az utolsó betűig érvényes az adott napon.


A jogszabályoknak csak akkor adnak új számot, ha teljesen átvariálják az egésznek a rendszerét. Egyébként csak módosítják őket, más (módosító) jogszabályok által.

Pl. a KRESZ a mai napon is hatályos, mégis az van a nevében, hogy "1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól".

2018. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!