Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbe kerülhet?

Stefánia123456 kérdése:

Börtönbe kerülhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy Milyen büntetésre számíthat a testvérem csinált egy nagyon nagyon rossz dolgot !! (Sajnos nem is egyszer )

Lopott sajnos és november 7. Megy a rendőrkapitányságra is és nagyon fél hogy börtönbe fog kerülni .

Csak nekem mondta el már 19 éves és Müllerben elkaptak mert ellopott pár dolgot ha jól emlékszem 30 e Ft értékbe ! Ezért ugye meg is kapta a feljelentést ráadásul a csipogo papírt is leszedte róla !!! Így erőszakkal elkövetett

Ez ha jól emlékszem azt mondtak neki a rendőrségen hogy bűncselekmény viszont volt neki meg egy bukása a Tescóban 3000 Ft ért erre azt mondtak neki szabálysértés !

Amikor bevittek úgy jegyzőkönyvet csináltak a rendőrségen ujjlenyomat stb akkor meg mondtak neki mondjon 2 dolgot amikor csinált ilyet és mondot is ilyet 3000 Ft körül mondott értékben !

Multheten kapott levelet a rendőrségről hogy ugye lesz ez a tárgyalás vagy nem tudom hogy hívják és hogy mire számíthat most milyen büntetést kap ???

19 éves tanul és mindig mindent beismert !!!


2018. okt. 25. 21:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfeljtettem leírni hogy ügyvédet fogadjunk ???
2018. okt. 25. 21:51
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Fogadjatok ügyvédet, mert ebből tárgyalás lesz. Sajnos lopás miatt már rég nem vágják le a tolvaj kezét büntetésképpen ( réges-régen így volt) de per akkor is lesz.
2018. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen már nagyon meg bánta !!!

De akkor mert nem mondtak neki hogy fogadjon ügyvédet

Nem mondtak neki konkrétan semmit csak nyugtatgattak hogy nem lesz semmi mármint hogy szerintük nem fog börtönbe kerülni !!

2018. okt. 25. 22:00
 4/5 anonim válasza:
56%
Én azt javasolnám hogy szerezzetek neki valamilyen orvosi papírt hogy khm baj van a toronyban xd,így bármiféle problémát mentesítene vele. A nővérem élettársa aki egy idióta,előszeretettel látogatja a tesco áruházak élelmiszer polcait,persze zárás után.nem csoda ha az egyik ilyen alkalommal a yard elkapta.Hogy megússza az elzárás lehetőségét,beszerzett egy orvosi igazolást mely szerint nem felelős a cselekedeteiért(lásd debil)most van egy papírja arról hogy debil(tényleg az amúgy),de legalább szabadlábon van. Vagy orvosi igazolást kell neki szereznie hogy kleptomániás,talán kisebb büntetésben lesz része.Ügyvéd pedig kell. Ezt a két dolgot tudnám hirtelen ajánlani mind a pénzbírság,mind pedig komolyabb baj elkerülése végett.Persze ez csak egy tipp. egy ügyvéd javaslata célravezetőbb lehet
2018. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 4. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!