Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavállalóként lehet bajom...

Munkavállalóként lehet bajom belőle ha a munkáltató a nevemben kamu kifizetéseket könyvel havonta? Szoc tám utazási tám ktg térítés?

Figyelt kérdés

Munkavállalóként lehet bajom bajunk abból ha a munkáltató titokban a nevünkben havi szinten súlyos tízezres kiadásokat könyvel le amik soha nem történnek meg?


Nem mondom meg honnan tudom de tudom hogy egy tucatnyi szinte az összes alkalmazott nevében azok részére havi szinten 20-30.000-es kamu kp-s kifizetések kerülnek könyvelésre.

Szoc tám utazási tám, egyszeri szoc juttatás, ktg térítés. Mindezt úgy hogy persze soha egy fillért se kapnak valójában az alkalmazottak semmit se írnak alá, sőt nem is tudnak róla.

Nem írom le én honnan tudok róla de annyit leírok adott esetben eredeti céges dokumentumokat tudok kicsempészni a könyvelésről amikben benne van kinek mennyit adnak havonta papíron. És ott vagyok én is, havi 30.000-es ktg térítéssel amiből soha egy fillért se láttam még és nem is tudtam eddig róla.


Ezekből a dolgozóknak lehet baja később? Hogy ők havi szinten 30-at „felvettek“? Azért az egy évben már 12x 30 = 360.000 és az adózása ennek?


Másik kérdés legalább ilyen jó ha lehet belőle bajom /bajunk mit tehetünk hiszen a dologról nem is tudhatok én se mehetek oda a főnökhöz hogy tudok róla mert első kérdés lenne hogy és honnan tudok?

Szóval mit tehetünk?


2018. okt. 28. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell tenned semmit.

Csak azért vagy felelős, amit aláírtál.

2018. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Senki soha semmit nem írt alá ez teljesen biztos.

De az már nem biztos hogy nincs egy kamu átvételi ív tele macskakaparásokkal mint "átvételi elismervény"

2018. okt. 28. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Jogos a félelem. Az adóhatóság rajtad fogja először számon kérni, hogy miért nincs benne az adóbevallásodban.

De ha többen is jelentkeztek, hogy a cégnél ti nem kaptatok ilyet, akkor a cégre fognak rászállni és titeket békén hagynak remélhetőleg.

A legfontosabb, hogy ami alapján az adóbevallásod készült, az nálad legyen még 6 évvel később is. Ne feledd, az adózást 5 évig ellenőrizhetik, de mivel a következő évben adod le, így a bizonylatoknak 6 évig kell megmaradniuk.

Ha az adóbevallásotokat idén nem ti csináltátok, hanem jeleztétek az adóhivatal felé, hogy ők végezzék el, akkor nézz utána, hogy pontosan mi szerepel benne. Mert lehet, hogy te ugyan nem tudsz ilyen pénzről, hogy aláírtad volna, ellenben a céged lejelentette és bekerült a te adóelszámolásodba. Ekkor is lehet, hogy ez neked nem okozott veszteséget, mert esetleg olyan tételként került be ami után tőled nem vonnak plusz adót, de megéri utána nézned.

2018. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel egykulcsos az SZJA, ezért ezektől nem kerülsz magasabb kategóriába, de egyes igénybe vehető támogatásoktól eleshetsz.
2018. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kellene tudakolnod, mit tartalmaz pontosan a kereseti igazolás, vagy kimutatás, és ha az általad kifogásolt tételeket is, akkor kérni egyet. Azzal már tudnál tovább lépni egyet.
2018. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"a kereseti igazolás,"


Azon persze nyoma sincs mindennek.

2018. okt. 28. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!