Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a munkáltató, hogy...

Megteheti a munkáltató, hogy nem fizeti az utazási költségem?

Figyelt kérdés

Januártól felvennének Budapestre, az agglomerációban lakom, kb. 21ezer lenne a teljes árú vonatbérlet, ennek elvileg a 86%-át kellene fizetniük, viszont kijelentették, hogy semmit sem térítenek. Plusz még BKV bérlet is kellene, természetesen azt se akarják fizetni. Így viszont a fizetésem több mint 1/3-át elutazgatnám.

A HR-es kerek perec megmondta, hogy bocs de nincs erre keretük, ha ott akarok dolgozni jussak is el oda, vannak pesti jelentkezők is helyettem.



2013. dec. 28. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"vannak pesti jelentkezők is helyettem."


Igen, éppen ezért nem fizetik az utazási költségedet.

2013. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vesznek fel, aztán megtehetik.
2013. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Hol laksz?

Vecsés?

2013. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Igen megtehetik.


Tegnap voltam Pesten melómegbeszélésen. A nő kijelentette hogy minimálbéren leszek bejelentve, 600Ft-os órabérért, 2 műszakot kell vállalni, nincs műszakpótlék, nincs cafetéria, nincs utazási támogatás.


~72e re jött volna ki a fizetésem, bejárás 26e.


Ezek bármit megtehetnek!

2013. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hátrányos helyzetben vagyok a lakhelyem miatt és nem akarnak többet fizetni mint a minimum, de elvileg nem lenne kötelező? Mondjuk tudom, hogy ez őket nem érdekli meg van elég helyi jelentkező, én még érezzem magam megtisztelve, hogy egyáltalán felvennének...

Egyébként váci vagyok.

2013. dec. 28. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem, sajnos ezt cég dönti el hogy adja e vagy sem, illetve mennyit ad.


Szigetszentmiklósi lidl raktár ahol dolgoztam pl csak a bkv bérletet számolja el, aki autóval jár be, az semmit nem kap.


Tesóm Gyálon dolgozik, ők kaptak tavaly 13. havit + km pénzt, idén eltörölték mind a 2-t + a cafeteriából is levontak vagy 5e Ft-ot nekik.

2013. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy hátrányos helyzetben vagyok a lakhelyem miatt és nem akarnak többet fizetni mint a minimum, de elvileg nem lenne kötelező? "


Mivel még fel sem vettek, így semmiképp, de gyanítom, hogy amúgy sem lenne kötelező fizetniük.

De azért azt lásd be, hogy ha fizetnék a bejárásod teljes költségét, akkor abból a pénzből amit te kapsz, felvehetnének majdnem 2 dolgozót is.

2013. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
nem kötelező fizetni a bejárást.csak lehetősége van rá. mivel te vagy a munkára rászorulva, ezért vagy elfogadod így vagy nem.
2013. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utánaolvasgattam, jogszabály szerint téríteniük kellene

(39/2010 II.26 kormányrendelet), persze érthető hogy magasról tesznek erre, ha az én cégem lenne biztos én is inkább a helyi munkaerőt választanám, mint fizetném más vonatozását.

2013. dec. 28. 22:07
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező az utazási költséget kifizetniük, és amíg van helyetted másik jelentkező aki a közelben lakik addig nem is fogják.
2013. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!