Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez mennyire jogszerű a UPC-nél?

Ez mennyire jogszerű a UPC-nél?

Figyelt kérdés
Nem tudom más szolgáltatóknál hogy van, de a UPC-nél nem lehet alacsonyabb (vagyis olcsóbb) csomagra váltani, mint a meglévő. Bővel elég lenne a kevesebb tv csatorna, net ugyanolyan maradna, kevesebbet is fizetnénk, de nem, nem lehet váltani, csak drágább csomagra vagy kb ugyanolyanra mint amilyen most is van. Ez így mennyire jogszerű szerintetek?
2018. nov. 1. 09:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
98%
Kedves Kérdező, ha lejárt a hűségidőd és mégis szarakodnak veled, akkor menj csak be szépen egy ügyfélszolgálatra és közöld velük hogy jöttél felmondani az előfizetést. Hidd el rögtön lesz olyan csomag amilyet szeretnél.
2018. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek csomag? A history 2 percente 15 perc reklámos műsoraiért, vagy a HBO karatefilmekért? Minden szar fizetős műsorban 5 percenként 10-20 perc reklám van. TV nélkül 3500ft egy 500megás internet náluk. Nekem ennyi elég
2018. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A #11-es jól írja, velem is hasonlóan volt.

Már vagy 5 éve letelt a hűségidő, de folyamatosan azzal az árral kaptam a tévét meg a netet, mint a hűségidő alatt.

Egyszer felhívott egy nő, hogy váltsak drágább csomagra másfélszeres pénzért. Mikor látta, hogy nem tud rábeszélni, akkor azt mondta, hogy ez a mostani csomag csak úgy maradhat, ha árat emelnek.

Felháborodtam, elmentem a Digihez, és kiderült, hogy a UPC-snél jobb csomagot adnak lényegesen olcsóbban. Szerződést megkötöttem, a UPC-nél felmondtam.

Utána 3 alkalommal hívott fel egy férfi könyörögni meg alkudozni, hogy ne hagyjam ott őket, és egyre lejjebb ment az árakkal. Végül már két opció is volt, hogy a másfélszeres árú magasabb csomagot kapom a régi csomag árán, vagy pedig a régi csomag árát lecsökkentik a Digis csomag árára.

Én persze megutáltam ezt a cigánymentalitást, meg nem is akartam visszamondani a Digit, és nem is bántam meg a váltást, mert sokkal jobb a szolgáltatás, a UPC-nél megszokott szolgáltatásszünet is csak 1-2 évente fordul elő, nem pár havonta.


Szóval, én a helyedben most felmondanám, év megvárnám, hogy megkeressenek a kedvezőbb ajánlattal. Ha mégsem, akkor pedig meg kell tudni, hogy mennyi idő után lehet náluk újra szerződést kötni (anno úgy volt, hogy a lemondott szerződés helyett csak 3 hónap múlva lehetett újat kötni), ezt az időt kibírod a másik szolgáltatónál hűségidő nélkül. De az is lehet, hogy most simán újra lehet kötni. Legelőször is, járd körül a témát, hogy milyen opció mivel jár.

2018. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!